Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok táppénzt, ha GYESen...

Kaphatok táppénzt, ha GYESen vagyok?

Figyelt kérdés
7 év folyamatos munkaviszony után, most gyesen vagyok itthon az első gyermekemmel (múlt hónapban töltötte be a két évet, még gyest sem kaptam, mert nem tudtam hogy igényelni kell), közben ismét teherbe estem. Kaphatok ebben az esetben táppénzt, vagy ilyenkor csak a gyes jár?

2017. jún. 26. 02:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Közben próbáltam utána olvasni a dolognak, hát nem lettem semmivel okosabb... Ez miért ennyire bonyolult? Mintha igazából nem is létezne jó válasz. Valaki hosszasan ecseteli hogy lehet, és ő is ezt csinálta, van aki arról ír hogy miért nem lehet (és mindenki teljesen meggyőzően.

Egyébként a kérdésben nem írtam, de a könyvelőm (a munkahelyem könyvelője) egy éve azt hajtogatja hogy lehet, most meg hogy aktuális lenne, hirtelen azt mondja hogy nem. A férjem szerint a volt munkáltatóm keze van a dologban.

De amiket olvastam... Már ott vagyok hogy feladom és tojok az egészre...

2017. jún. 26. 04:12
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kitől szeretnél igényelni? GYES mindig jár, fix 28500 - nyugdíjjárulék. Viszont GYED munkához van kötve, hogy az elmúlt 2 évben volt-e és az akkor kapott bér alapján számítják.


Szabad megkérdeznem, miből éltetek, ha nem igényeltél GYES-t? Illetve, írod, hogy gyesen vagy, ezt azt jelenti, hogy később igényeltél és kaptál? Ekkor visszamenőleg még kifizettek?


Sajnos, erre számítani lehetett, hogy semmit sem utalnak ki, ha nem igényeled, mert mégis kinek kellett volna tudnia, hogy neked GYES-t kell utalni?


Érdemes még itt olvasgatni: [link]

2017. jún. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Látom, közben írtál megint, így esélyesnek tartom én is, hogy a munkáltató nem akar jófej lenni. Van egy jogszabály, hogy félévre kötelesek visszavenni szülési szabadság után. Ezt lehet kihasználni, visszamenni és eljönni táppénzre, bár ilyen esetben a többedik gyerek után nem tudom mennyire él, de csak-csak lesz újabb féléves kötelezettsége a munkáltatónak. Számomra így lenne logikus.
2017. jún. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nncs olyan jogszabály, hogy kötelesek visszavenni fél évre.


Kérdező, írásban jelezned kell, hogy kéred a fizetés nélküli szabadság megszüntetését. Ez azt jelenti, hogy 30 nap múlva megszűnik, ettől a naptól pedig (mivel munkavégzési kötelezettséged van, de a keresőképtelenség miatt a munkádat nem tudod ellátni) táppénzre leszel jogosult, ha az orvos keresőképtelen állományba vesz. (A közhiedelemmel ellentétben nem kérünk egy ledolgozott napot vagy szabadságot).

2017. jún. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1,2,3... életem álma lenne, ha a hozzád hasonlók nem válaszolgatnának a gyk-n pusztán azért, mert kényszert éreznek arra, hogy beledumáljanak abba, amiről fogalmuk sincs.


GYES mindig jár, fix 28500 - nyugdíjjárulék. Viszont GYED munkához van kötve - és ezt ugyan ki kérdezte? Úgy felelgetsz, hogy el se olvasod, meg se érted a kérdést?


Szabad megkérdeznem, miből éltetek, ha nem igényeltél GYES-t - mondjuk másból? Kinek mi köze hozzá?


Ekkor visszamenőleg még kifizettek - képzeld igen, visszamenőleg is kifizetik, két hónapra visszamenőleg járnak a családtámogatási ellátások.


Van egy jogszabály, hogy félévre kötelesek visszavenni szülési szabadság után. - nem, nincs ilyen.


az általad linkelt oldal meg sürgősen felejtendő, tele van pontatlansággal, félinfóval, sőt, hibás infóval. A felét se olvastam el, de kimazsoláztam legalább 10 hibát.

Ha segíteni akarsz, inkább ne válaszolj. Vagy ajánld a NEAK, ONYF oldalát, ahol hivatalos, pontos, jl érthető információk vannak.

2017. jún. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató nyilván nem lelkes, mert a táppénz harmadát ő fizeti...

Egyébként meg lehet csinálni, és sokan meg is csinálják, de azt tudni kell hogy ez inkább egy kiskapu, ami kihasználja hogy terhesség miatt bárkit kiírnak TP-re.

2017. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!