Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lemondanék a GYES-ről, apa...

Lemondanék a GYES-ről, apa igényelne GYED-et, hogyan? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lanyunk 2,5eves,a kicsi betoltotte a 6honapot. Arra gondoltunk,hogy lemondunk a GYES-rol es igenyeljuk a GYED-et (a ferjem igenyelne).

Mivel a kicsi is betoltotte a 6honapot,dolgozhat a ferjem mellette ugy tudom.

Mit kell kitöltenünk,hogy en le tudjak mondani rola,a ferjem pedig igenyelni tudja? Illetve ok automatikusan tudni fogjak,hogy a nagyobbik lanyunk utan csak a gyes jar es csak a kicsire kaphatunk gyedet? Van aki tud ebben segiteni?


2017. júl. 5. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mondanék le a gyesről! Az ugyan úgy jár még akkor is ha apa GYED-re megy! Ha betölti a 3évet automatikusan megszüntetik! :)
2017. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehat csak az egyik jar nem? Vagy gyes,vagy gyed. Es mivel apa a gyedet igenyli,igy szerintem nekem ke kell mondanom a gyesrol
2017. júl. 5. 15:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Neked valóban le kell mondanod a GYES-t, de az apa igényelheti a kicsi után a GYED-et, és ezzel egy időben a nagyra a GYES-t. Neked pedig fizetned kell magad után az egészségügyi szolgáltatási díjat ("TB-t").

A GYED-et a férjed a munkahelyén tudja igényelni, a GYES-t most így fejből nem tudom hol kell, a TB-t pedig a NAV-nál kell intézni.

Ha te eddig csak egy GYES-t, vagy egy CSED-et kaptál, akkor 2 hónapra visszamenőleg még tudsz igényelni egy másikat (vagy akár szüléstől, de csak 2 hóra visszamenőleg adják meg).

2017. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem! Egyszerre akár több ellátás is igénybe vehető! Én is így leszek nemsokára! :) Elmegyek a kicsivel gyedre a nagyobb után meg jár a gyes!
2017. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a két gyerek után járó ellátásokat egy szülőnek kell igénybe vennie, olyan nincs hogy az apa kapja a GYED-et, és az anya a GYES-t (két gyerekre persze, egy gyerekre valóban csak az egyik jár).
2017. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Es az apanak mennyi folyamatos munkaviszonynak kell lennie itthon,hogy gyedet igenyelhessen? Csak mert kint dolgozott sokaig kulfoldon.
2017. júl. 5. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző két éven belül 365 nap. De ha EGK-n belül dolgozott, az biztosan beszámít.
2017. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és itt nem számít a folyamatosság, csak a napok kellenek.
2017. júl. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Svajcba volt. Hat nem tudom,hogy igy meg van-e neki a 365nap. Szerintem nincs. Ugy remlik,hogy vegig kint volt... 😐
2017. júl. 6. 00:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm aki külföldön dolgozott évekig hazajött, szült és nem kapott semmilyen ellátást mert nem maradt kint hanem hazajött. Nehogy így járjatok.
2017. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!