Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezek alapján csak GYESre és...

Ezek alapján csak GYESre és családi pótlékra leszünk jogosultak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy babát várok. 21 éves vagyok, van egy érettségim és munkaügyi központ által elvégeztem egy tanfolyamot ahol napi 8 órás gyakorlatot tudtam le és minden hónapban kaptam valamennyi pénzt. Néhány hete végeztem, azóta még nem sikerült munkahelyet találnom. De így már nem is tudom, hogy érdemes lenne-e tovább keresgélni. A párommal még nem vagyunk házasok, neki évek óta bejelentett munkahelye van. Mi lehet az amire jogosultak vagyunk így, illetve mit lehetne megigényelni?


Ne haragudjatok, csak az ilyesmivel még nem igazán vagyok tisztában, nem volt még rá szükségem.


2017. júl. 6. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyesre leszel jogosult.

Adókedvezmény is jár (apuka csak szülés után kérheti, mert nem vagytok házasok) a magzatit pedig utólag tudja visszaigényelni a bevalláskor.

A baba fél éves kora után lemondhatod a gyest és apuka elmehet gyedre (dolgozhat mellette teljes munkaidőben, teljes fizetéssel), te pedig fizeted magad után a tb-t és otthon vagy a babával.

2017. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Igen fél év után párod igényelheti a gyedet. Amugy anyukád is ha esetleg ő jobban keres csak akkor egy bejelentett lakcímen kell lennetek.

Nyilván te maradsz a babával otthon attól ők ugyanugy dolgozhatnak.

A gyerek fél éves koráig pedig megkapod az egyszeri anyaságit (ehez a terhességed alatt védőnőhöz kell járni) és kapod a gyest és családit.

A gyermek fél éves kora után kaphattok gyedet és családit.

2017. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
2-es, nagymama MÉG MINDIG NEM mehet gyedre, honnan szeded ezt a marhaságot? Csak gyesre, mint eddig, de az meg oly' felesleges azóta, hogy dolgozni is lehet mellette.
2017. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!