Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosultak vagyunk az emelt...

Igabcsy kérdése:

Jogosultak vagyunk az emelt családi pótlékra és a 90%-os utazási kedvezményre?

Figyelt kérdés

2010 szeptember 1-től állítólag változott a törvény.

Az én fiam elmúlott 18 éves, de mivel 5 osztályos gimibe jár, ezért tanulói jogviszonya van középfokú intézménnyel. 4 éve cukorbeteg, ezért emelt családi pótlékot kaptunk.

Azonban augusztus és szeptember hónapban csak 12200 ft-ot utalt a MÁK. Érdeklődésemre személyesen és telefonon is azt az információt adták, hogy változott a törvény és csak azok kaphatnak emelt összeget, akiket az ORSZI bizottság legalább 50%-ban munkaképtelennek ítél. Ezt kérvényezni kell, stb...., de cukorbetegségre nem fogjuk megkapni.

Beletörődtem, és leadtam az iskolalátogatási igazolást annak reményében, hogy ezentúl csak 12200 ft-ot kapunk.

Erre a mai napon kaptam a MÁK-tól egy határozatot, miszerint július 1-től 23300 ft összegű családi pótlékot állapítottak meg.

Most akkor mi van?? Tévesen jött ki a határozat? Vagy az ügyfélszolgálaton kaptam téves információt?

Ebben az esetben jár-e nekünk a 90%-os utazási kedvezmény?

Próbáltam értelmezni a törvényt, de nem találtam rá egyértelmű választ.

Aki otthon van a témában kérem segítsen.


2010. szept. 30. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem téves! Határozatot nem szoktak tévesen ki küldeni .90% jár be kell menni a MÁK-hoz a határozattal.
2010. szept. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak a fiad jogosult utazási kedvezményre ha emelt szintű családit kapsz.
2010. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonon adtak Neked téves felvilágosítást, hisz ezt írod: "Érdeklődésemre személyesen és telefonon is azt az információt adták, hogy változott a törvény és csak azok kaphatnak emelt összeget, akiket az ORSZI bizottság legalább 50%-ban munkaképtelennek ítél." A csp-ot a gyerek után kapjuk, őket szerintem még nem küldik az orszi elé és nem állapítják meg az 50%-os munkaképtelenséget (rokkantnyugdíj). Tuti félreértettek valamit.
2010. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de mindegyik csak feltételezésen és megérzésen alapul.


Első válaszolónak: Én is egy hivatalban dolgozom, és nálunk is megtörtént már, hogy tévesen hoztak ki egy határozatot.

Második válaszolónak: Tudom, hogy csak Ő jogosult, de az utazáskor a vele együtt utazó kisérőnek is jár a kedvezmény.

Harmadik válaszolónak: Itt fontos, hogy a fiam elmúlott 18 éves, tehát már nem gyerek. Pontosan ezért nem tudom kiolvasni a törvényből a választ (persze, lehet, hogy csak én nem találom, ezért kérdeztem itt olyant, aki esetleg ezzel foglalkozik és ért hozzá).

2010. okt. 3. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!