Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hamarosan lejár a határozott...

Hamarosan lejár a határozott idejű szerződésem, de kismama vagyok. Mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem, hogyha nem sikerül elhelyezkednem máshol, mert nem szívesen alkalmaznak kismamákat, valamint próbaidő alatt szűnne meg a jogviszonyom, stb., akkor inkább regisztrálok a munkaügyi központ és 1 hónap eltelte után pályáznék az ún. "álláskeresők vállalkozóvá válását elősegítő támogatásra". KATA-s vállalkozóként fizetném a havi 50.000-t. Így jogosult leszek-e CSED-re?


Legyetek szívesek válaszolni, kérlek, mert egy másik helyről másoltam át a kérdést. Elhelyezkedni meg nem tudok sehol sem és ez a munkavállaló sem fog megszánni...


Köszönöm.



2017. júl. 7. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
de szeretném ezt én is tudni :(pont ebben a helyzetben vagyok,de rengeteget olvastam utána,ami nem kecsegtet semmi jóval,azt olvastam:hogy ha a megszülsz mielőtt lejár a munkaszerződésed kapsz mindent viszont ha hamarabb jár le mint mielőtt jön a baba akkor csak a gyes jár :(
2017. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idős terhes vagy és mikr jár le? Azzal tudsz trükközni, hogy nem egyből kéred az álláskeresési járadékot (munkanélkülit), hanem később, hogy beleessen az az időszak, mikor szülni fogsz, így kaphatsz gyedet. A KATS-s cuccra nem tudok válaszolni sajnos, csak ez az ötletem van
2017. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igen, én is kerestem keresztül-kasul, de nem jutottam dűlőre. Azt nem tartom jogosnak, hogy nem jár csed és gyed, hiszen "biztosítom" saját magam, de hát a jogszabály az jogszabály.


Egyébként február végén szülök, még érdeklődöm náluk, van néhány üres álláshely, talán valamelyikbe áthelyeznek.

2017. júl. 7. 15:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az elmúlt 2 év 365 ledolgozott munkanapja megvan.
2017. júl. 7. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, légy kedves, írj dátumokat.

Mikor jár le a szerződésed, mire várod a babát. Akkor tudok számolni, megoldható-e álláskeresésivel, és leírom, mikor mit kell tenned.

2017. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jogos! :)


A szerződés 2017.09.30-án jár le; és nagyon fiatal még az állapotom: a szülés várható időpontja : 2018.02.20.

2017. júl. 7. 17:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök fölösleges fizetni a havi 50-t, mert a CSED amit kapnál, összegileg ennél kevesebb (47 ezer körül). Ha fizeted 4 hónapig a KATA-t, az 200.000, a hathavi CSED kb 280, ehhez képest a hathavi GYES 150. Még úgy is ráfizetésben lennél, ha bekalkulálod a 4 hónapra az eü szolgáltatási járulékot.

Utána meg a férjed mehet GYED-re (ha ő jogosult).

2017. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 Igen, azóta olvastam az apuka gyed-ét is, de akkor szüneteltetnem kellene az EV-t (ami még persze nincs). Meg terveztem is megigényelni a vállalkozók támogatását, ami hathavi 127.000 Ft. De a legegyszerűbb az lenne, ha a munkáltató hosszabbítana egy félévet, aztán viszlát. 🙂
2017. júl. 8. 06:53
 9/10 anonim ***** válasza:

No, október -től 45 napig jogosult vagy eü szolgáltatásra, ezt érdemes kihasználni. November 1-től bejelentkezel álláskeresésire, ez jár három hónapig, de nem kell kihasználnod teljesen.

Szülés előtt 28 nappal kérd a csedet (ez egy napig együtt jár álláskeresésivel), majd a következő naptól lemondod az álláskeresésit. Így csedre és gyedre is jogosult leszel.


Ha apa akar gyedet, akkor számolni kell, többet kap-e annyival, mint amennyi eü szolg járulékot neked be kell fizetned havonta.


Ha katázni akarsz, akkor meg azt kell tenned, hogy kata, majd egy hónapig ne katázz, hanem fizess be legalább a minimum járulékalap után (vagy többet). Az oep ezt külön jogviszonyként kezeli, és nem a kata, hanem az egy hónap után számol ellátást.

2017. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a pontos tájékoztatást, különösen az utolsó válaszadónak. 😍 Nyugodtabbá tettétek a napomat. 🙂
2017. júl. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!