Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az apuka fizetése bruttó...

Az apuka fizetése bruttó 490ezer ft,3 gyerek után mennyit kapok? Válas után közölte semmit sem fizet a gyerektartáson kívül.

Figyelt kérdés
Az én fizetésem bruttó 310ezer ft. De a gyerekek költségeit épp hogy fedezi. A legkisebb 2 éves gyógytornára, fejlesztőre hordjuk, ételallergiás is havi 140 ezer nem elég rá. Azt érzem elbuktam :(
2017. júl. 29. 00:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Mit kéne fizetnie a gyerektartáson kívül? Nem értem.
2017. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
76%
2-es te egy megkeseredett bunkó vagy. Te meg kérdező tegyél rá magasról. 3 gyerekre max a fizetése felét . Annyinak elégnek kell lennie mindenre. Ha mégsem az, készíts új költségvetést, egyszerűsíts az életeteken és majd elég lesz. Vannak akik negyed ennyiből is okosan megoldják a dolgokat.
2017. júl. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Az apuka fizetese kb. netto 320 ezer forint. Ennek max. felet, 160 ezret fognak megitelni. De valoszinuleg ennyit nem fognak, hiszen az anyuka kap a gyerekek utan 50 ezer CSP.-t es 100 ezer adokedvezmenyt. Tehat anyuka a fizetesen kivul kap 150 ezer forintot a gyerekek reven, ha az apukanak megitelnek 100 ezer gyerektartast, akkor mar 250 ezer jut havonta csak a gyerekeknek. Emelett anyukanak marad meg magara tobb, mint 200 ezer. Tehat ha 450-500 ezer forintbol egy 4 fos csalad nem tud megelni, akkor ott gondok vannak.
2017. júl. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A te jövedelmed családi adokedvezmennyel és csaladi potlekkal -sima, 3 gyerekre járó egyedülállót számoltam, nem tudom jár e emelt a kicsire -356.150.- Apukae, mivel ő már nem veheti igenybe az adokedvezmenyt 325.850.- Ennek max 50%a lehet a 3 gyerekre, tehát az 162,925.- . Ha a bíróság ezt meg is ítéli, 519,075 lesz a havi bevételed. Ne rohogtess, hogy ebből nem lehet 4 embernek megelni
2017. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
40 %.
2017. júl. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Az apuka magas kereste révén nem valószínű, hogy megítélik az 50%-nyi gyermektartást, hisz valóban rengeteg mindent igénylehetsz utánuk, ahogy előttem is felsorolták. Az élelmiszer-allergiák valóban macerás és költséges dolgok, de 140 azért nem kell akkor sem, ha sok mindenre allergiás. Nálunk glutén és kazeinmentes étrend van, de nem költök el rá 140-et, pedig minőségi étrenden van a gyerek. Mivel simán kihozható kevesebből, spórolás és filléreskedés nélkül is, kényelnesen, azt nem fogja nekd egy bíró sem figyelembe venni, hogy Te pusztán erre ilyen sokat költesz. bónusz ha ténylegesen igazolt allergia, mondjuk tejfehérje, arra meghosszabított gyes és emelt családi pótlék is jár, mák kártya ingyenes helyi és 90%-os helyközi utazással ecetera, a cöliákia meg az egyik legkönyebben diétáztatható allergia. Persze nem tudom nálatok mi van, de egészen biztosan nem csak libamájon, lazacon, bélszínen és egzotikus zöldségeken, gyümölcsökön élhet az a gyerek. Ha feklesztés kell a kicsinek (az enyémnek is, nálunk autizmus-spektrumzavar okán), azt előírják neki és nyilván nem ellég az állami, sőt, lópikula, muszáj hordani magánban is, azért ott is van egy józan ész által szabott plafon és a drágább sem jobb. Mivel mostmár a százalékos megállapítás csak itrányadó és összegszerűen határozzák meg, így valószínű a "problémásabb" gyerkere magasabb összeget állapítanak majd meg,és beleszámoljék a jövedelmeden felül az összes egyéb támogatást is, mint adókedvezmény, családi pótlék, gyes 10 éves koráig(ha tényleg komoly allergia van, akkor kell, hogy járjon utána,ha mégsem jogosult, akkor meg nem olyan vészes a problémája mégsem), ez számszerűsítve azért szép összeg, persze tudom, a gyerekekre nem elég. Nem értem amúgy azt sem, hogyha megítélik neked a saccperkábé fizetése felét a férjednek, mit kellene fizessen azon felül még szerencsétlen? Jobb lenne megegyezni, ha számszterűsítika jövedelmeiteket, speckó gyerek mellett sem fognak megítélni neked 160 ezret, ha jó napja van a bírónak egy 120-at talán, ami a plusz bevételekkel együtt, amit felsoroltunk feljebb, mint adókedvezmények és családtámogatások alulró veri a 300 ezret, annyi meg nem kell 3 gyerkere, lássuk be.
2017. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A kicsinek 85 ezer havonta a fejlesztő ebben van a torna az úszás, erre jön az étkezés és az utiköltség ceglédről hordjuk pestre heti 4x autóval.


Középső most lesz elsős, nagyobb 15 éves a kettőnek együtt évi 900ezer a tandíj mindketten magániskolába járnak. Ezt a férjem nyomására kellett, hogy jó helyen tanuljanak.

Ezt én magam nem tudom megoldani.

Megtegyem hogy kiveszem őket az iskolából és menjenek államiba? Az elsős megértené, re a nagyobb? Így is óriási balhékat csinál mert nem megyünk nyaralni, meg hogy elköltözünk.

2017. júl. 29. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Jo lesz az allami suli.
2017. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Lehet,hogy szemétségnek hangzik,de a nagyot simán odaállítanám az apja elé,hogy vele követelőzzön. H magániskolába akarja járatni,fizesse. Mi az,hogy mit fizessen? Felesben szálljon be minden költségbe,ugyanis tudtommal a gyerekeket nem anyuka egyedül hozta össze magának!
2017. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Ja. Csak anyuka 150 ezer állami támogatást kap utánuk havonta plusszban. Az egy vicc, hogy a fejlesztő torna meg az úszás 85ezer havonta. Enyémnek is kell, plussz még mások is és az együtt nincs ennyi. Anya le akarja húzni apát. Ha magán suliba járnának ennek a többszöröse lenne évent a ket gyerek. Kamu.
2017. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!