Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED után munka szerződésmódos...

GYED után munka szerződésmódosítással! Megteheti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesen el vagyok keseredve. Július védén töltötte a kislányom a 2 évet. Szeptember 1 től kerülök újra állományba tehet kezdem letölteni a 2 év szabadságát. 8 órás dolgozó voltam és vagyok határozatlan szerződéssel. A munkáltatóm a szabadságok letelte után 8ról 5órás dolgozóvá akar levenni... Tehetek valamit ez ellen?



2017. aug. 14. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy kpteles aláírni a szerződés módosítást. A gyerek 3 éves koráig védett vagy. Így nem rúghat ki.
2017. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 éves koráig nem rúghat ki ha otthon vagyok vele. De ez a "védettség" meszűnik ha visszaállok a munkába nem?
2017. aug. 14. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Én is úgy tudom, hogy amit megszünteted a fiz nélküli szabidat, megszűnik a védettség.
2017. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Nekem így mondta a végemnél az ezzel goglalkozó hölgy. Mert engem meg nem akartak csak 3 műszakba visszavenni. És a gyerek 3 éves koráig nem kötelezhet éjszakai munkára sem, mint kiderült. De a faceeen can egy pár gyes,gyed stbvel foglalkozó csoport. Kérdezd meg ott is.
2017. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt teheted ellene, hogy nem írod alá, ha neked nem megfelelő. Viszont mivel nem vagy már védett, elküldhet.

Gondold végig, hogy megtehetitek-e anyagilag, hogy nemet mondasz, van-e kilátásban más munka, vagy kibírjátok, ha neked csak a GYES lesz.

Ha egyik sem jó, akkor nincs más választásod, aláírod. :(

2017. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nahát. Én meg pont erre hajtok, hogy ne 8 órában kelljen egyből, hanem 5 vagy 6. A kevesebb pénz miatt vagy kiakadva?
2017. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Igen a kevesebb pénz miatt vagyok kiborulva. Egy nagyon előnyös lakásvásárlási szerződés előtt állunk amitől kénytelenek leszünk elállni,ha leveszik az óráimat és ezzel a fizetésemet. Ilyen lehetőségünk nem lesz még egy...

Fiatal szülők vagyunk nem tervezett gyerkőccel egy albérletben és most úgy érzem megfosztanak minket annak lehetőségétől hogy egyről a kettőre juthassunk... Pedig már sínen voltunk, de most úgy tűnik jön a vonat. :D

2017. aug. 17. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!