Valaki járt már így?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben lesz 2 éves. Már fel is vették bölcsibe, szeretnék is visszamenni dolgozni. Már csak a pénzért is, mert míg itthon voltam, felemelték a fizumat. Viszont a napokban kiderült, hogy babát várok. Szerettünk volna tesót, de nem most, csak jóval később, de hát ugye "ember tervez"...Ha már így alakult, terméeszetesen várjuk és örülünk neki, csak nagyon megkavart ez most mindent.

Szerintetek nagyon gáz, ha szeptemberben lejár a gyedem és én visszamegyek dolgozni, akkor decemberig úgyis a szabijaimat töltöm le. Akkor már 16 hetes terhes leszek, utána meg elmegyek az utolsó 3 hónapra táppénzre. Tudom, h a munkáltatónak ez nem a legjobb, de most maradjak csak GYES-en? Más csinálta már így?

Valamint kisfiam nagyon szereti a társaságot, a bölcsit is, már minden papírunk bent van, felvették. Nem gáz, ha én kismamaként viszem a gyerekem bölcsibe? Légyszíves, kioktató, rosszindulatú megjegyzések kerüljenek!



2017. jún. 19. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Úgy csináld, ahogy anyagilag a legjobban megéri, és ahogy a gyereknek és nektek jó. Senki mással ne foglalkozzatok.
2017. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Ja... és pont emiatt nem vesznek fel nőt dolgozni, értelmes munkahelyre (nem szalag mellé), akik pont "szülőkorban" van az az ilyen kis stratégák miatt.


Gratula!

2017. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Milyen stratégiák miatt te szerencsétlen? Valóban a dolgozó nőkkel van a baj ebben az országban aki nem 25 ezer forintnyi gyesből akar megélni, hanem ha már emelkedett a bére akkor ez kihasználja, hogy meg is tudjon élni. Nem a nyakra főre szülő kisebbségiekkel van a baj, aki segélyből él valóban..
2017. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, nekem már nem is kell reagálnom a "kedves" második hozzászólónak!
2017. jún. 19. 12:16
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, szerintem amúgy ezen az oldalon csak leugatást fogsz kapni. Ugyanis itt sajnálják a táppénzt a kismamáktól, mindenki dogozzon a 9. hónap végééig. Aki szül az csak a támogatások és a CSOK miatt teszi. Ne itt kérj tanácsot.
2017. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván vannak kivételek, de #2-el teljesen egyetértek!


Ez főleg magasabb pozíciókban jellemző.

2017. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben visszamennék, és ha nem vagy rosszul, dolgoznék, amíg lehet - persze nyilván függ munkakörtől is, ha mindent újra kéne tanulni, és rosszabb, ha dolgozol pár hónapig aztán megint nem, akkor jobb a táppénz. De ha nem csinálsz vele több rosszat, mint jót, akkor én dolgoznék, már csak azért is, mert a plusz emeltbéres munkaviszony jól jön a gyed folytatásánál...

(Viszont azért nem árt közölni időben ezt a munkáltatóval sem, azért ott is van beleszólás.)


Bölcsi szerintem nem ciki, ha a gyereknek is jó, meg neked is, akkor miért ne?

2017. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is egyetértek a másodikkal, továbbá azt is gáznak tartom, h így beadod bölcsibe, ha bent vannak a papírok ha nem. A bölcsi a dolgozó nők gyerekeinek van, nem azoknak akik amúgy is otthon tudnak lenni. de mindenkinek maga szíve joga eldönteni, h él-e a kiskapukkal.

Privát vélemény: ezt így a munakhelyeden csak akkor játszd meg ha oda már a 2. után nem akarsz visszamenni. Nekem nem egy ismrősöm trükközött így ezzel-azzal, a végén meg csodálkoztak, h a cég nem kért belölük amikor már tényleg dolgozni akartak.

Én korrektebbnek tartanám, h visszamész dolgozni, ha nem leszel veszélyeztett, mert ha különösebb oka nincs, van aki a terhesség végéig dolgozik. A munkahelyed így szívesebben fog visszvárni (bár erre így sincs garanacia), és a bölcsibe sem leszel közutálat tárgya.

2017. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a munkát beszéld meg a főnököddel. Mert lehet, hogy most van a helyeden valaki, akit azért küldenek el, mert te mész. Aztán mégsem mész. SZóval szólj, beszéljétek meg, hogy mi lenne jobb. Ha nem is mennél egyáltalán, vagy ha pár hónapot dolgoznál (ha bírod).

A bölcsiben meg attól függ. Ha vidéki kis bölcsi, ahol vadásszák a gyerekeket, ott nem gond, a gyereknek jó a társaság. De ha olyan hely, mit a városunk, ahol szinte 2x-es a túljelentkezés, ott nagyon gáz, hogy esetleg dolgozó anyuka gyereke azért nem kerül be, mert te otthon vagy. Akkor inkább vedd ki.

2017. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Rohadt együttérző szuperanyák is vannak itt úgy látom, kívánom, hogy mindenki éljen csak meg a 25 ezer Forintos GYESéből!

2017. jún. 19. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!