Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mehetek táppénzre a szülést...

Mehetek táppénzre a szülést megelőző utolsó két hétben, ha esti tagozatos képzésre járok iskolarendszerben (akkor már nem járnék be az órákra se)?

Figyelt kérdés
Most kezdenék egy képzést estin munka mellett, de időközben úgy alakult, hogy babát várok és szeretném elvégezni a tanfolyamot, kb. a szülést követő hetekben lennének a vizsgák. Úgy tervezem, hogy az utolsó 2-3 hétben már nem mennék dolgozni, de jár így a táppénz, ha közben a "tanulói jogviszony" is él. Estin nem vezetnek nyilvántartást a hiányzásról, bár jelenléti lehet van. Tehát az iskolától bekérhetik gondolom, hogy valóban nem jelentem meg ott sem a táppénz ideje alatt.
2017. aug. 30. 07:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mi a kérdés? Ha dolgozol, a munkahelyed rendezi a tappenzt, az iskolától nem jár semmi. A tappenzes papír másolatát le adod a suliban hogy igazolva Legyen a hiányzás és ennyi.
2017. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Mehetsz. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2017. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, hogy lehet bele tudnak kötni az Egészségpénztárnál, hogy miért is vagyok táppénzen, ha közben esti képzésen vagyok. De akkor megnyugodtam.
2017. aug. 30. 08:24
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Szülés előtt 4 héttel igényelheted a CSED-et. Miért tàppénzre akarsz menni?

Vagy nem felelsz meg a feltételeinek?

Az OEP beleköthet ha nagyon akar, mert a tâppénzes papírodon lesz egy kijàràsi idő. Elvileg a kutya nem ellemőrzi hogy otthon vagy e, de egyértelmű suliba jàràsnàl kibukhat.

2017. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogy kötnek bele. Miért kötnek bele? Fogalmam nincs, mit dolgozik, de mondjuk ha felteszem, hogy fodrász, akkor evidens, hogy nem tud napi 8 órát végig dolgozni állva, ellenben x napon keresztül x órát simán végig lehet ülni a suliban.

Amúgy meg azt írja, iskolába se fog járni, csak ott nem tartják nyilván a hianyzast

2017. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még 2 munkahely esetén is előfordulhat, hogy csak 1 táppénzen van valaki. Hisz ha pl 4 órában takarítasz, vagy raktáros vagy, akkor onnan táppénzre mész. De pl másik 4 óra irodai munka, amit lehet csinálni, ott nem mész táppénzre. Ez pl lábtörésnél igaz lehet. (terhességnél más lehet, hogy itt veszélyeztetett vagy, ott nem). De a suli nem üti a munkahelyet.


Terhesen célszerűbb csedet kezdeni szülés előtt pár héttel, mint táppénzre menni.

2017. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
CSEDre nem vagy jogosult? Ha igen azt kezd meg, így biztosan lehet
2017. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Irodán dolgozom, nem megterhelő egyáltalán. Jogosult vagyok a csed-re és a gyed-re is, megvan a munkaviszonyom bőven. De igazad van, lehet úgy lenne a legtisztább ha megkezdeném a csed-et és az hamarabb kifutna, a gyed így is úgy is 2 éves korig jár.
2017. aug. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!