Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhességem "első"...

Ha a terhességem "első" napjától veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre kell menjek (tehat 9hónapra) akkor nem fog járni csak a gyes?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha megvan a kellő biztosított napod,és lesz munkahelyed a szüléskor,akkor jár a csed/gyed.Viszont terhesség miatt csak akkot tudnak táppénzre venni,ha már van szívhang.
2017. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem jar minden. 4,5 ev munkaviszonyom van. Amig nem volt szívhang, nem volt szakorvosi javaslatom, de táppénzen vtam nem 9- es kodon.
2017. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Norman Bates ***** válasza:
40%
Mar 4 hetes vagy mikor pozitivat tesztelsz, akkor lenne full 9 honap ha tp-re vetetned magad a menstruaciodbelso napjan.
2017. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó a terhesség normál esetben nem 9 hónap hanem közel 10.
2017. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Amennyiben a szülés időpontjában élő munkaviszonyod van, járni fog minden. Tappenzen max annyi ideig lehetsz, amennyit dolgoztál, tehát ha csak 3 hónapja dolgozol, akkor nem tudsz végig tappenzen lenni.
2017. aug. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Norman Bates ***** válasza:
0%

4-es, azert nincs az 10 honap szerintem.

Utolso menstruaciom jun 23 volt, marc 30-ra jon elvileg a baba. Az 9 honap + 8 nap.

2017. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! fel eve volt egy vetelesem akkor a maganorvosom mar az elso UH-n kiakart irni csak én hülye nem akartam... A 9honapot pedig ertelemszeruen nem pont 9honapra ertettem, csak hogy ertheto legyen, hogy mit is szeretnek kerdezni. 2év folyamatos munkaviszonyom szunik meg hó végén, de elvileg rogton kezdek is mashol. max fél éven belul szeretnem ha osszejonne a baba. Akkor a 2017es evi fizum alapjan fogjak szamolni a csedet ha pl 2018ba mar megszulok?
2017. aug. 22. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az új mhelyeden levő brutto béred lesz az alap (de max a minimálbér kétszerese lehet, ha nem lesz 120 bérezett napod az új helyen).
2017. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség 40 hét, tehát 280 nap. Ne naptári napokkal számoljatok, hanem 28 napos hónapokkal. Ez a bevett, standard számolási mód, mert ha nem így csinálnák, követhetetlen lenne. Ennyit erről.


Kérdező: ha új munkahelyre mész, csak a biztosítási időd lesz folyamatos, ami tp esetében, ha megvan a 2 év 60%-ot jelent, de ezt a jövedelmet nem veszik figyelembe. Ha te kvázi normális tp-t akarsz kapni úgy, hogy első perctől kezdve ki vagy írva, ahhoz 9 hónapot kell ledolgoznod az új munkahelyen.

Ahhoz, hogy a CSED-hez és a GYED-hez meglegyen a 180 nap minimum 6 hónapot kell lehúzni az új helyen.

2017. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de a szulest negelozo 2evet nezik, nem? akkor miert kell az uj helyen fel evet ledolgozzak? neharagudj, csak tenyleg tokrem nem ertem mar.:/
2017. aug. 22. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!