Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tartósan beteg kisfiam mellett...

Tartósan beteg kisfiam mellett tudnék dolgozni?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy találtam egy munkahelyet,ahol már jól ismernek, és beszélgettem a főnökkel,hogy mennék hozzá dolgozni 4 órában. De neki még nem volt gyeses dolgozója,így fél tőle,hogy ezzel több "kárt"teszek,mint hasznot. Kisfiam autista. Esetleg van aki tudja, hogy a bejelentésnél a munka adónak milyen kötelezettségei vannak? Tényleg nem éri így még neki engem bejelenteni?
2017. szept. 13. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha gyes mellett vagy nem sokkal a lejárta után vesz fel, akkor 3 évig jár neki adókedvezmény. Csak kérned kell igazolást a kormányablakban, hogy mikortól meddig kaptad/kapod a gyest.

Szerintem inkább csak attól tart, hogy majd sokat fogsz hiányozni a gyerek miatt.

2017. szept. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont hogy jobban jár veled, mert szochó kedvezményt tud érvényesíteni utánad.

Nem kell csak ezért igazolást kérned, a határozat is jó, amit kaptál a gyesről.


(pénzügyes vagyok, és gyesről jöttem vissza dolgozni)

2017. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!