Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha most töltöm a gyes utáni...

Ha most töltöm a gyes utáni szabadságom és visszamegyek dolgozni, de csak 2-3 hónapra és ismét babát vállalok, akkor milyen bér után kapok Tgyás-t, gyedet?

Figyelt kérdés
2012 áprilisa óta itthon vagyok (táppénz), az év szeptemberében született meg a első gyermekem .2014. júliusába megszületett a a második gyermekem.Idén betöltötte a 3 évet, most jelenleg a szabadságom töltöm.Novemberbe kell visszamennem dolgozni, de szeretnénk még egy kisbabát.Mindenki értse, későn hagytam abba a gyógyszert, ezért várnom kell míg kiürül a szervezetemből.
2017. szept. 14. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer 1 nap alatt kiürül, ezért lehet teherbe esni, ha 1-2 szemet kihagysz...


Amúgy mivel a munkaviszonyod él 2012 óta (és meglesz szüléskor is), ugyanúgy kapsz minden ellátást (ma már csed-nek hívják a tgyást).

2017. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Kivéve, ha a munkaado közben felmond, amit nem csodálnék, ha egyszer 2 évig tappenzen voltál, aztan meg gyesen, nem kimondottan vagy az a munkaero, akire számítani lehet. Akkor pedig majd csak gyes fog jarni
2017. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerek születéséig volt táppénzen...

Úgy van, ahogy az első írja.

2017. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Bakker, ez gáz, azt a részt teljesen atugrottam valahogy. ... Na igen, úgy van, ahogy az elso írja, de a munkáltató a gyes lejártaval továbbra is mwgszuntetheti a munkaviszonyt
2017. szept. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Serződés szerinti után jár ha nem lesz meg a 180 nap munkában töltött idő a köv terhességedig.


Legalábbis nekem az van, hogy pont akkor emelték a fizumat (kb. 30 nappal) mielőtt táppénzre kerültem terhesen. A táppénzt a CSEDet, akármit sajna így nem az új emelt bérből hanem az azt megelőző 180 nap átlagkeresetéből számítják, de ha nem megyek vissza dolgozni hanem terhes leszek újra, azt mondta a béres nő a melóhelyemen, hogy a szerződés szerinti (tehát már emelt) bérem szerint kapnám. (ha nem emelték vna éppen előtte rosszul is járnék ezzel, mert nyilván a szerződés szerintiben nincs pótlék meg akármi, de így nekem ez nagyon jó lehet) Remélem nem vert át. Amúgy jól kimaxolod. :) azért arra vigyázz, hogy tényleg ki is tehetnek sajnos... :S

2017. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dokim mondta, hogy várjak 2-3 hónapot, mert a gyógyi hatására elvékonyodik a méhnyálka és nagy esély van a vetélésre.Tudom, hogy akár már most is teherbe eshetek, de nem kockáztatok egy vetélést.Én azt hittem hogy az elmúlt egy év (26.000.-Ft gyes ) után számolják a pénzt.Ha új melóhelyre megyek, akkor mi a helyzet?Mert nem biztos, hogy a régibe vissza tudok menni.Bár nem azért mert sz@r munkaerő vagyok :D , nem túl rugalmasak a beosztással.
2017. szept. 14. 17:04
 7/11 anonim ***** válasza:
De figy az megint ciki ha ujba mész akkor kitehet a próbaidő alatt azonnalival nem? Meg indok se kell.
2017. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Ha új munkahelyre mész, akkor jól kitolsz magaddal... Mert:

1. ott a próbaidő, indoklás nélkül bármikor egyik napról a másikra felmondhatnak, és ebben az esetben, még ha terhes is leszel, nem vagy védett

2. A korábbi munkaviszonyodat, illetve fizetésedet nem veszik figyelembe CSED/GYED-nél, az az idő ennél a terhességnél úgymond elvész. Most nem tudom belinkelni, de valaki biztos megteszi, úgy szól a törvény, hogy mínusz 3 hónap mínusz 180 nap jövedelme, ha ennyi nincs, akkor 120. És egyáltalán: meglenne így a GYED-hez szükséges egy éved?

2017. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as nagyon keveri a dolgokat.

Ha új munkahelyre mész, akkor az időt nem veszted el. A biztosítási időd ugyanúgy számít. Az összeg számításánál van sak olyan, hogy kizárólag az új munkahelyen elért jövedelmed lehet az alap.


Gyes-táppénz nem lehet alap. Mert ellátás nem lehet ellátás alapja.


5: van kedvezményszabály. Ilyen esetben kiszámolják az előző ellátás alapja szerint, és a szerződés szerinti bér szerint, és amelyik a kedvezőbb, azt folyósítják.


Kérdező: én 10 évig szedtem gyógyszert, 1 hónapot vártunk, hogy lássam a ciklus rendben van-e. Mivel időre megjött, így nem vártam többet. Meg is fogant a fiam, tökéletesen egészséges terhességem volt.

Ha annyira vékony a nyálkahártya, nem ágyazódik be. Ha be tud, akkor nem olyan vékony, hogy gond legyen.

2017. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es

Én is azon gondolkodom, hogy 1 hónap szünet után, vagyis október közepén megpróbáljuk,hátha nem lesz gond.Az lenne a legjobb, ha vissza tudnék menni a melóhelyemre, mert akkor lenne időnk várni.Elvileg vissza tudok menni , elég gyenge a mostani csapat, csak rugalmasabb időbeosztás kellene nekem.Azt tudom,ha új helyre megyek, hogy próbaidő alatt nem vagyok védett,de mennyit kellene ott dolgoznom, hogy ne 20 Ft-ért legyek itthon?

2017. szept. 16. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!