Fogok kapni Csedet, Gyedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 Évet dolgoztam a jelenlegi munkahelyemen,amikor

babám született. Kaptam csedet, gyedet.

Nemsokára 2 éves. Utána csak gyest fogok kapni.

Eddig érthető. Viszont szeretnénk kistestvért.

Két gyest fogok kapni, vagy kapok megint csedet, gyedet?

Érdemes táppénzre vetetni magam, ha betölti a 2 évet?

Vagy hogy járnék a legjobban?

Köszönöm!



2017. okt. 19. 12:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%
5-ös kóddal vehetnéd magad TP-re, ami azt jelenti, hogy a gyermeked ápolásra szorul. Beteg vagy (ha hosszabb ídőről van szó) tartós beteg. Azért ilyen ne legyen. A béred nettójának 60%-át kaphatod TP-ként, attól függően, hogy az elmúlt 180 napban mennyit dolgoztál. Ha nincs meg a 180 napod csak 120 (betegszabadság nélkül) akkor 50% a nettódból. Ha csak 30 napod van, akkor újra 40% lesz.
2017. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


2015ben változott a jogszabály. Legalább annyit fognak megállapítani a második gyerekre csedet/gyedet amennyi az elsőnél is volt.

A táppénzt meg gondolom úgy érted, hogy terhes leszel a második babával és akkor 9es kóddal mész táppénzre és kapod a gyest is.

2017. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%

A táppénz csak akkor jár gyes mellett, ha dolgoztál a gyes alatt, és csak annyi ideig, amennyit dolgoztál (pl. dolgoztál 40 napot a gyes alatt, akkor 40 napig vagy jogosult egyszerre táppénzre és gyesre.)


Itt be is fejezem a témát, mert valaki rettentően haragszik a válaszaimért és csak lehúz. Neki csókom! :) Menj el egy könyvelőhöz, aki foglalkozik bérügyintézéssel. Pár forintért elmondja amit tudnod kell.

2017. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

13-as, ha tied a 11-es válasz is:

te is elmehetnél könyvelőhöz, mert nettóból soha semmit nem számolnak.

Minden ellátás alapja a bruttó!

2017. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, 13-as, ha az előző néhány "okos" válasz is a tiéd, hát az isten mentsen meg az ilyen tudálékos embertől. Úgy érzem fogalmad sincs miről is beszélsz.

Kedves kérdező, ha még mindig fennáll az alkalmazotti jogviszonyod a cégnél, akkor a második babára ugyanúgy fogsz kapni csedet, gyedet, mint az elsőre, ami nem lehet kevesebb, mint amit most kapsz. Nem tudom mennyi volt akkor a béred és esetleg emeltek-e rajta (már ezért is érdemes lenne állományba vetetni magad a második előtt, mert ha emelték a béred, akkor ugye azzal fognak számolni, de a lényeg, hogy kevesebbet nem kapsz mint most az biztos). Azt is értem, hogy a gyes mellett tp-t is szeretnél kapni. Ez úgy lehetséges, hogy írsz egy levelet a munkáltatónak (persze már ha terhes vagy és az orvostól is tudod, hogy veszélyeztett terhesként fog tp-re venni), hogy xy naptól kéred a fizu nélküli szabi megszüntetését (esetleg ha akarsz a felgyűlt szabikból kivenni, kéred, hogy attól naptól kezdje meg kiadni, egyúttal be is jelentheted, hogy terhes vagy). Erre ők ugye reagálni fognak. Ha jóban vagy a munkáltatóval, akkor előre beszéld meg vele, hogy effektíve majd dolgozni nem mész vissza, hanem a fizu nélküli szabi megszűntetésével (vagy a szabadság letelte után) el fogsz jönni tp-re (természetesen ha ezt már a dokitól is tudod, hogy ő fel fog venni tp-re). Így kapni fogod a gyest a nagyra és saját jogon a tp-t, ami ugye a béred 60%-a lesz.

2017. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hülye válasz érkezett!!! Az előttem válaszoló mindent jól írt! Ha még fent áll a munkaviszonyod, akkor jár csed és gyed is! Nem kaphatsz kevesebbet, mint amit az első gyerekre kaptál. Táppénzt gondolom már terhesen gondoltad. A felhalmozott szabikat elkezded letölteni, akár 1 nap szabi után el is mehetsz táppénzre, ha terhes vagy és az orvos táppénze vesz.
2017. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ja és lehetsz táppénzen az egész terhesség alatt, ha megvan még a munkahelyef, a csed, gyed ideje nem számít megszakításanak, ugyanúgy biztosított idő, mintha dolgotnál!
2017. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek az eddigi válaszokat!

Igazából nem tudom kinek van igaza, eléggé összezavartatok!

Az utolsó 3 válaszban bízok.

2017. okt. 20. 11:44
 19/21 A kérdező kommentje:

A táppénzt 9-es kóddal, terhesen venném igénybe, valószínű veszélyeztetett leszek ismét.

Tehát mindegy, hogy előtte mennyi évet dolgoztam be, ha az elsőnél megkaptam , automatikusan megkapnám a másodiknál is az emeltebb összeget?

Csak az számít, hogy határozatlan időre vagyok felvéve.

Kirúgni meg ugye nem tudnak terhesen, ha jól tudom.

2017. okt. 20. 11:52
 20/21 anonim ***** válasza:

Ja, nekem valahogy kimaradt hogy terhes vagy :-)

Akkor igen, visszamész és a doki kiír táppénzre. Akkor kappod a gyest meg a táppénzt egyszerrre, aztán szülés után a csedet/gyedet.

2017. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!