Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segitseget szeretnek kerni!...

Segitseget szeretnek kerni! Minden kismamanak jar a tappenz barhol es barmilyen bejelentett munkat vegezzen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni.

8 hetes kismama vagyok. Egy hipermarket kivulallo kormos uzleteben dolgozom .

4 oras bejelentes napi 11 ora munka. Hasi gorcsokkel kuzdok.

A doki mindent rendben talalt de nehezen viselem.

Tappenzre szeretnek elmenni ha ez lehetseges. Viszont egy dologtol tartok.

Nem tudom hogy mondjam el a fonokomnek.

Felek hogy itt nem lehetseges a tappenz mivel egy valtotarsam van de van foallasa ez neki csak beugros melo.

Barmilyen munkat vegzek jar a tappenz ha nem birom a munkat?

Nem jelent gondot hogy ez maganceg?

Tanacstalan vagyok. Hetfon megyek az Allamkincstarba pontos infokert.

Koszonom a segitseget.



2017. nov. 11. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen jár, de csak a 4 órás bejelentett béred bizonyos százalékát kapod meg, ami kb éhenhaláshoz elég. És nem valószínű hogy visszavárnának majd a munkába sajnos:-(
2017. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Jár természetesen, a bejelentett munkabéred után. Nagyjából a bejelentett béred nettójának 60%-át kaphatod kézhez, - -ami nyilván minimálbér ugye, ha már csal a munkáltató az idővel is - szóval kb. havi 20-25 ezer lenne a táppénz.
2017. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A 4 oras bejelentett fizetesed 60 % - a. Gondolom ez max 20 ezer lesz egy honapban, szamold ki.
2017. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! :)

Koszonom szepen :)

2017. nov. 11. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos ha eleve ilyen szemét a munkáltatód, akkor sok jóra nem számíthatsz, mindent meg fog tenni, hogy vagy ne is kapj pénzt, vagy minél később, esetleg hogy sikerüljön kijelentenie és pereskedned kelljen a pénzért (a TP egyharmadát a munkáltató fizeti). Persze a jog a te oldaladon áll, csak sokaknak nem éri meg a macerát, emiatt próbálkoznak mindennel az ilyenek.

Amúgy az Államkincstárnak semmi köze a TP-hez, NEAK (tavalyig OEP) folyósítja, de alapvetően a munkáltatón keresztül kell intézni :(. De ha hagyják, akkor próbáld megkerülni őket (bár tudtommal most már csak extrém esetben lehet).

2017. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
5-ős! Miért szemét a főnök???
2017. nov. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a 4 órás gyed semmire nem lesz elég...
2017. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6-os! Azért szemét a főnök, mert 4 órára jelenti be és 11-et dolgozik. És az ilyen főnökök sírnak a legjobban, hogy hát nincs munkaerő és senki nem akar dolgozni...
2017. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk az se nornalis ha ezt valaki hagyja...nyilvan azzal csesznek ki a bejelentessel, aki hagyja
2017. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

9.!! Miert nem normalis ha hagyja?

A mai vilagban az a nem normalis ha otthon ul munka nelkul!

Nekem ez a lehetoseg volt adott.

Ezert mertem leirni a kerdesem.

2017. nov. 13. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!