Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segitseget szeretnek kerni!...

Segitseget szeretnek kerni! Minden kismamanak jar a tappenz barhol es barmilyen bejelentett munkat vegezzen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni.

8 hetes kismama vagyok. Egy hipermarket kivulallo kormos uzleteben dolgozom .

4 oras bejelentes napi 11 ora munka. Hasi gorcsokkel kuzdok.

A doki mindent rendben talalt de nehezen viselem.

Tappenzre szeretnek elmenni ha ez lehetseges. Viszont egy dologtol tartok.

Nem tudom hogy mondjam el a fonokomnek.

Felek hogy itt nem lehetseges a tappenz mivel egy valtotarsam van de van foallasa ez neki csak beugros melo.

Barmilyen munkat vegzek jar a tappenz ha nem birom a munkat?

Nem jelent gondot hogy ez maganceg?

Tanacstalan vagyok. Hetfon megyek az Allamkincstarba pontos infokert.

Koszonom a segitseget.



2017. nov. 11. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ennek csak az a szépséghibája hogyha orvosilag semmi bajod a munkáltató nem köteles már tápénzre íratni 2 hónaposan.Mondván hogy nem végzel veszélyes munkát így 7 hónapos korig dolgozhatsz.Habár bocsesz,megfogható,hisz vegyszerrel terhes nő nem dolgozhat. Nem tudom hogy a körmözésnél használtok e valamit. A párom pékségben dolgozott ,ahol fagyasztott pékárút gyártottak. 3 hónaposan derült ki hogy terhes,és a pékségben szóltak neki hogy innentől fogva már be se menjen mert veszélyeztetett terhes,és ki írták.Onnantól szülésig táppénzen volt.
2017. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Természetesen ő 8 órában volt be jelentve. És mivel veszélyeztetett terhes volt 100% táppénzt kapott. ami közel 100 ezer volt 97 körűl.
2017. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért meg kell hagyni hogy jó kitolsz magaddal. Szerinted 4 óra bejelentett munkára mennyi gyedet fogsz kapni 11 óra munkával? Kb. semmire nem lesz elég.A párom 2évig kapta a gyedet mint 1 fizetést,vagy is 2 év 4 hónapig a veszélyeztetés miatt. Alig fogsz kapni valamit hiába dolgoztál.Ezt alaposabban át kellett volna gondolni. Azért nem mind 1 majd otthon a gyerekkel mennyi pénzt kapsz majd.
2017. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!