Tényleg fizeti a Hivatal?

Figyelt kérdés

A következő a helyzetem: márciusban lejár a gyes a gyermekemre csak a csp lesz. Anyukám azt mondta hogy ő úgy tudja,hogy 1 évig fizeti a TB-t helyettem az Önkormányzat. Ez valóban igaz? Ill. hogyan kell magam után fizetni a TB-t? Utalni kell vagy postai csekken? Mennyi havonta?

Köszönöm aki válaszol!


2017. nov. 26. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem fizeti. Max. igényelheted, hogy fizesse, ha éhenhalni készültök.

A tb-t pedig úgy fizetheted, hogy beballagsz a NAV-hoz és ott szájbarágósan elmondják neked.

2017. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az OEP-nek kell fizetni?
2017. nov. 26. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A gyes lejàrta után 45 napig vagy biztosítot. Ha ez idő alatt talâlsz munkàt akkor értelemszerűen lesz tb- d. Ha nem dolgozol, be kell menned a tb- hez bejelenteni.Vagy ott adnak vagy postán kiküldenek egy csomó csekket( kb egy évnyit) és haonta befizetsz egyet, olyan 8 ezer Ft körüli összeg.

Neked kell bemenni nem fognak értesíteni!!!

2017. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha az össz jövedelmetek a béka fene alatt van akkor lehet próbálkozni az önkormányzatnál (testvérem amúgy a munkanélküliből kapott valami papír amivel mehetett volna az önkormányzathoz)

A navhoz kell bemenni vagy ügyfélkapun ha jól rémlik a T1011-es nyomtatványt kitölteni. Havi 7110ft idén még,jövőre passz,egy picit bizti emelik. Azt vagy csekken fizeted vagy én utalással fizettem.

(45 napig a gyes lejárta után valóban nem kell még fizetni)

2017. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
ha gyes után bejelentkezel álláskeresési támogatásra, munkanélkülire, bármire, amit az önkormányzat fizet, akkor ők fogják fizetni a TBdet is. Ha nem vagy jogosult semmire, de gondot okoz kifizetni, kérheted, hogy szoc. alapon fizessék helyetted. Ebben a családsegítőnél tudnak segíteni, h hogy kell
2017. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Sajnos rögtön nem lesz megoldott a munka,a kislányom csak szept.ben kezdi az ovit,addig kénytelen vagyok itthon maradni 😕
2017. nov. 26. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:

A hivatal akkor fizeti ha kéred, és akkor ha megfelelsz a feltételeknek (alacsony jövelelem amiből éltek, illetve a munkaügyi központtól kell egy igazolás hogy regisztrált munkanélüli vagy, szóval oda is be kell jelentkezni).


Ha magadnak fizeted, akkor a nav-nál kell ezt kérned. Valászthatsz csekkes vagy átutalásos fizetés között. 2017-ben havi 7110ft volt.

2017. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!