Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Attól, hogy ügyfélkapun még...

Attól, hogy ügyfélkapun még nem írja ki a biztosítási jogviszonynál, hogy fizeti a tb-met a Kormány Hivatal, de levél már jött, hogy nov.18. -tól biztosítva vagyok attól már érvényes?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni a körzeti fogorvoshoz, attól független ellát vagy kérhet pénzt is?

Nem értem miért nem írja már ki az ügyfélkapun.


2015. dec. 2. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Magyar állampolgárként az orvos mindenképp ellát, teljesen ingyen, akkor is, ha semmilyen jogod nincs eü. szolgáltatás igénybevételére. Legfeljebb a NAV utólag behajtja az elmaradt járulékot (de nem a kezelés díját, az egy tévhit). Persze akkor is behajtják, ha nem mész orvoshoz.


2. Milyen alapon lennél biztosított? Nem csak eü. szolgáltatásra jogosult leszel pl. szociális alapon? Nem mindegy. Hol nézed? Az OEP ügyfélkapuján?

2015. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Munkaügyibe regisztrált pályakezdő vagyok. 1 évig rendezik a TB-met a Járási Hivatal.

[link]

ezen az olalon a TAJ-nyilvántartással összefüggő szolgáltatások, aztán rámegyek a biztosítási jogviszonyra

2015. dec. 3. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor az nem biztosítási jogviszony, csak egészségügyi ellátásra való jogosultság, amivel ugyanúgy mehetsz ingyen orvoshoz, és fizetned sem kell. (Egyébként ilyen a nappali tanulói/hallgatói jogviszony is, az sem biztosítási jogviszony.) A biztosítási jogviszony kicsit több, abba beletartozik a táppénzre, nyugdíjra való jogosultság (az eü-n kívül).


Viszont ettől függetlenül meg kellene jelennie az OEP oldalán, hiszen - gondolom látod te is - a nappalis jogviszony is megjelenik (Oktatási Hivatal jelenti be), annak ellenére, hogy a cím szerint csak biztosítási jogviszony jelenik meg. De pl. a NAV eBev rendszerében az ilyen nem jelenik meg, azért is kérdeztem, hol nézed.


Lehet, hogy lassan őrölnek a bürokrácia malmai, emiatt nem kell aggódni. Ha van szép lepecsételt határozatod arról, hogy jogosult vagy eü. ellátásra, akkor azzal utólag akkor is tudod igazolni, ha valahol elakadt a tényleges bejelentés, és a NAV esetleg pénzt kérne tőled (jogtalanul). De az orvos akkor is köteles ellátni ingyen*, ha nincs semmiféle jogosultságod.


* Úgy értve ingyen, mint bárki mást. Vannak az OEP finanszírozású rendelőkben is térítéses szolgáltatások, a fogorvos tipikusan ilyen, pl. korona, fehér tömés, stb., de akkor sem teljes árat kell fizetni.

2015. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!