Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Beleszámítják a plusz 1...

Beleszámítják a plusz 1 milliót is a GYEDBE? Kb. Mennyi GYEDRE számíthatok?

Figyelt kérdés

Most a fizetésem 188 ezer a 212ből. 2 gyermekemre igénybe veszem az adókedvetményt. Januártól bruttó 25 ezerrel nő a fizetésem. Most terhes vagyok a 3. Babámmal júliusban születik. Januárban igényelem rá is az adókedvezményt.

Benne vagyok a családi gazdaságba is ebben az évben 1 millió árbevételem keletkezett. Azt is bele fogják számítani a GYEDBE? Kb. Mennyire számíthatok majd?


2017. dec. 9. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A gyed maximalizálva van.Azt nem tudom,hogy beleszámít e,de akkor is maximum bruttó 173 ezer lehet a gyed.
2017. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Családi gazdálkodás tagjaként nem vagy biztosított őstermelő a munkaviszonyod miatt, tehát nem.
2017. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És az adókedvezmény nem számitódik hozzá, az nem egy plusz összeg amit hozzácsapnak a bruttó fizetésedhez, hanem csupan ennyivel kevesebb adót vonnak.
2017. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha júliusban igényled a csedet akkor április végétől visszafelé neznek 180 napot, ha már júniusban indul az igénylés akkor március végétől vissza igy csak részben fog számitani a fizuemelés. Ha táppénzre m3sz akkor még annyival előbbre mennek vissza.
2017. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. dec. 9. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!