Mennyi penzre szamithatok?

Figyelt kérdés
2016 nyaran kezdtem dolgozni a jelenlegi munkahelyemen. Most januartol maganvallalkozo leszek. Babat tervezunk. Ha jol tudom akkor ha 2018ban szuletik a baba akkor a 2017-es jovedelmembol szamoljak ki a juttatasok osszeget. Ezzel jarnek jol. Nagyon nem orulnek, ha az 50 ezer lenne az alap. Aki ert ehhez vagy van tapasztalata az kerem irjon.
2017. nov. 17. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szüléskor visszamenőleg nézik az 1 évet. Tehát ez így hülyeség hogy ha megszülsz 2018-ban, akkor 2017 alapján számolják...

Vállalkozás esetén nem az 50.000-ből kapod az ellátást, ezt honnan vetted?

A vállalkozási tevékenységet szüneteltetni kell ha kapsz ellátást, azt tudtad-e?


Ha januártól leszel e.v akkor már kell keresned egy könyvelőt, őt kérdezd meg ezekről, mert szerintem ha jövőre szülsz, nagy butaság most vállalkozvá válni, ha van egy munkahelyed...


Beszélj egy könyvelővel, kérdezd ki és mérlegelj.

2017. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!