18 hetes kismama vagyok, veszélyeztetett terhes. November óta nem dolgozom. Táppénzes papírom már le lett adva, viszont még pénzt nem kaptam belőle. Kérdésem a következő:Gyedet ugye nem táppénzből számolnak?

Figyelt kérdés

Meg van a 4 éves munkaviszonyom egy helyen,2 hónapot dolgoztam 190 bruttóval, 9 hónap 140 bruttó,13 hónap 120 bruttó.Kb mennyi gyedre számolhatok?Mivel a tappenzem sem kaptam még meg,ahhoz sem tudok viszonyítani,nem tudom azt sem hogy mennyi lesz

Köszönöm szépen.



2018. jan. 8. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Csedet,gyedet az épp aktuális munkáltatódnál szerzett bruttó jövedelmedből számolják.Igyénylés megelőző harmadik hónap végétől keresnek 180 napnyi jövedelmet.táppénzt nem nézik. És ha most jol értem több mint egy éve 120e bruttoval vagy kb annak a hetven százaléka és ebböl lejön csednél az szja gyednél szja nyugdij.
2018. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ellátás,ellátásnak nem lehet alapja.A táppénz előtti béred lesz a csed alapja.Sajnos a táppénz folyósítása mindig is problémás.Van,hogy 2 hónapig nem számfejtik,mert csak ülnek a papírokon.Ha a munkahelyed kifizetőhely,akkor az ottani HR-est kell keresni,ha nem,akkor az OEP-el kell felvenni a kapcsolatot.
2018. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!