Mikor jár pontosan a GYED?

Figyelt kérdés
Jó azt tudom,hogy 365 nap(ha jól emlékszem),de az én helyzetemben jàrna-e arra lennék kivàncsi.2014-ben szültem a lànyomat,így tavaly július végéig GYES-en voltam.Az biztosított időnek szàmít?Tavaly màrcius 22.-étől dolgoztam bejelentve egészen október 20-ig.Majd november 21.-étől ismételten(jelenleg is).Az lenne a kérdésem ilyen esetben honnan kell a GYED-hez szükséges időt szàmítani?Köszönöm előre is a vàlaszt.Szép délutànt mindenkinek!
2018. jan. 15. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
A szülést megelőző 2 évben kell 365 nap. A gyes akkor számít bele, ha közben volt munkaviszonyod, ha nem volt, akkor nem. A tavaly márciustól októberig kb 210 nap, november óta van megint 56 napod, tehát még úgy 100 nap kell. Ha április vége után szülsz, akkor már jó vagy.
2018. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!