Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatást igényelhetek...

Milyen támogatást igényelhetek így, TAJ szám nélkül?!

Figyelt kérdés
2017.június elején költöztünk ki az akkor 1 éves kisfiunkkal Magyarországra. A férjem itt dolgozik, rendelkezünk állandó lakcímmel, viszont elutasítanak a TAJ-szám igénylésénél mindenhol. Itthon vagyok a gyerekkel, semmilyen támogatást nem tudtunk megigényelni. A férjemnek és a gyereknek van TAJ szma, de nekem azt mondták,hogy egy év állandó tartózkodás után.
2018. jan. 18. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Így van. Egy fillért nem fizettetek még a közösbe. Mire vársz támogatást?

Tessék szépen hazamenni, és ott igényelni, vagy kicsit tovább sétálni oda, ahol több a támogatás.

2018. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem a TAJ szám hiánya a gond. Eleve sok támogatás munkaviszonyhoz kötött. Meg kell lennie a meghatározott minimum folyamatos munkaviszonynak. Neked ez nincs meg, ezért nem kapsz. Ha lenne TAJ számod és mindig is itt éltél volna, akkor sem kapnál olyan támogatást, ami munkaviszonyhoz kötött, ha nem dolgoztál volna.
2018. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Mint írtam, a férjem dolgozik már több éve legálisan , fizet minden adót. Én sajnos még nem tudok a gyerek miatt , meg tanulok is mellette , de az ilyen kedves emberek jóságából nem kértem.
2018. jan. 18. 14:38
 4/8 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg , hogy örülj , hogy nem a te családod orra előtt húzták meg a vonalat a Trianoni békeszerződésnél. Határon túli magyarnak lenni nem könnyű. Az anyaországból is kiutálják a magyarokat, akkor mit vájunk egy idegen nemzettől ?!
2018. jan. 18. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Szokjad! Ilyen a magyar mentalitás!

Lassan két éves a gyerek, bölcsibe be lehet adni, el lehet menni dolgozni. Itt se kötelező 3 évig otthon vakarni!

Egyébként örülj neki, hogy tanulhatsz. Tudod, az is az adókból van fizetve.

2018. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha nem jár , nem jár, csak a hivatalban nem magyaráztak el semmit, azért bátorkodtam itt feltenni a kérdést , hátha tud valaki valamit.
2018. jan. 18. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Hogy hogy nem kapsz TAJ számot? Én 7 éve élek itt, amint lett lakcím, rögtön megkaptam. Ne hagyd magad, ha van lakcímed, akkor az jár.

Munkaviszony nélkül is kap az ember GYES-t és családi pótlékot, szóval ez sem igaz, hogy semmit nem kapsz. Ez valami 37 ezer forint.

2018. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez szép! "2éves, annak már bölcsiben a helye, te meg dolgozz!" Üdv Magyarországon :)
2018. jan. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!