Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországra költöztem, TB...

Magyarországra költöztem, TB kártyát hogy igényelhetek?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok. Kettős állampolgár, rendelkezek magyar lakcímmel és személyigazolvánnyal.

2x voltam már az OEP-nél TB kártyát igényelni, de minden alkalommal elküldtek, hogy majd a munkaadó (ha kapok munkát) ha kitölt egy iratot, akkor tudok igényelni.

Ellenben:

Amikor egy munkaadó be bejelenteni készül a rendszer kéri a TAJ számot és nincs olyan lehetőség, hogy nem rendelkezik a munkavállaló TAJ számmal. Ergó a rendszer nem fogja engedni, hogy bejelentsen. Kihez tudok fordulni, hogy végre sikerüljön elintéznem ezt a fránya TB kártyát?



2016. ápr. 28. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Minek jössz ide elvenni a munkalehetőséget? Remélem sehogy se tudsz igényelni!
2016. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom.

Válaszolok, bocs az iffért, de az első felk*rta az agyam.

Kedves/nem igazán kedves első!

Ha nem egy belpesti proli lennél, lenne munkád. Ne minket okolj (erdélyi és felvidéki felmenőkkel is rendelkezem, de itthon születtem).

2016. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló!

Munkanélküli vagy? Csak magad tehetsz erről!

Erdélyi magyar vagyok aki rendelkezik kettős állampolgársággal? Az én ősöm biztos magyar volt, mert másképp nem tudom igényelni.

Második válaszadó értem a reakciódat!

2016. ápr. 28. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna, ha mindjárt a Google-ba írod:

TAJ kártya - Ügyintézés:

[link]

" TAJ számmal nem rendelkezők igénylése


Aki nem rendelkezik TAJ számmal, TAJ kártyával, de jogosulttá válik egészségügyi szolgáltatásra, munkanélküli vagy szociális ellátásra, az ország területén bármelyik regionális egészségbiztosítási pénztárnál igényelheti kártyáját. Első alkalommal díjmentesen állítja ki a TAJ kártyát az egészségbiztosítási pénztár.


Amennyiben TAJ számmal még nem rendelkező személy igényli az azonosítót, abban az esetben igénylőlapot kell kitöltenie. Az igénylőlap benyújtásához szükség van magyar állampolgárok, vagy letelepedési engedéllyel rendelkezők esetében a személyi igazolvány és a lakcím igazolás bemutatására, harmadik országbeli állampolgároknak pedig a tartózkodási engedélyt, és a magyarországi lakcímigazolást, valamint a jogosultság igazolását is be kell mutatniuk.

A Tbj. szerint külföldinek minősülő biztosított részére a foglalkoztatója a foglalkoztatás megkezdése előtt - az erre rendszeresített nyomtatványon vagy elektronikus űrlapon - a kormányhivataltól kéri a TAJ kiadását. A kormányhivatal TAJ-t képez, és erről, valamint a TAJ-t igazoló hatósági igazolvány átvételének lehetőségéről értesíti a foglalkoztatót. A TAJ-t igazoló hatósági igazolványt a foglalkoztatott az ország területén bármely kormányhivatalnál átveheti."

2016. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem Nyugat-Európába mentél? Orbánia mitől jó neked? Innen mindenki menekül!
2016. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4/5!

Ez azt jelenti, hogy ha még nincs munkahelyem akkor is tudom igényelni a TB kártyát?

Azt mondta az ügyintéző, hogy nem vagyok egy éve letelepedve Magyarországra így nem. Adó azonosítóm meg nincs, így nem tudom, hogy lehetséges ezt megszerezni. A munkáltató akkor tud bejelenteni, ha van TB-m, de OEP-nél nem adnak TB-t amíg nincs munkám. Akkor most ez paradoxon vagy mi?

2016. ápr. 28. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy koszos proli vagy 39-es IQ. :D
2016. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nálunk már csak így működik:

http://www.youtube.com/watch?v=iS4GY_FqcoA

2016. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 6/8!

Ez most kinek szólt?

2016. ápr. 30. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!