Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány hetesen ír ki az orvos...

Hány hetesen ír ki az orvos táppénzre?

Figyelt kérdés
Én 5 hetes vagyok ,gyárban dolgozom operátorként ,jeleztem is az orvosnak de nem akart még ki irni.
2018. jan. 29. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha semmi bajod, akkor minek írna ki? Mellesleg 5 hetesen még szívhang sincs. Nyugodtan dolgozhatsz végig egészséges terhességnél.
2018. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Èn is gyárban dolgoztam, 4 műszakban, a kutyát nem érdekelte... A háziorvos kérdezte kb a 3. hónapban, hogy szeretnék-e táppénzre menni

(Papíron veszélyeztetett terhes voltam pedig)

2018. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Operátorként nincs veszélytényező, végig dolgozhatsz.
2018. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért írna ki? Egy papírt kérj majd a terhességről és akkor ejszakára nem rakhatnak.
2018. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Milyen operátorként? Csak mert nálunk 10-20 kilós boxokat emelnek + gépet karbantartanak és operátorok se maradhatnak, ha kismamák. Üzemorvoshoz kell menni. Ugyan én gépbeállító vagyok, értelemszerűen nem dolgozhattam terhesen. Természetesen kaptam mást helyette.. de ha üzemorvos szerint dolgozhatsz kismamaként, és nem éjszakázol (gondolom de) akkor végig is dolgozhatsz. Ha éjszakázol akkor éjszakás napokra elvileg nem kellene bemenni, hanem másik műszakos lennél.

Én kértem végül 34 hetesen a táppénzt. Nem bírtam már ülni, mindenhol nyomott a baba.


5 hetesen meg élő terhességet nem állapítanak még meg mivel ahhoz szívhang kell, minimum 6 hetesen. Szülésztől függ, kistesóval mikor jártam terhesgondozásra (otthon voltam a fiammal még) így tett, hogy kell táppénzre javaslat? Vagy 16 hetesen... meg utána mindig. Azelőtt nem voltam nála de gondolom korábban is szokása megkérdezni. Ő nem csinál ebből nagy gondot.

2018. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Gyár....

éjszaka nem foglalkoztatható a kismama.

Vegyszerek nem épp egészségesek.

Lehetne fokozni. Én kértem a nődokit, hogy szeretnék táppénzre menni, mert a munkahelyem egyrészt nagyon messze van (3 óra utazás oda-vissza), 4 műszak, sok vegyszer és mérgező gőzök (ónforrasztó), rettentő hányinger, stb. Szóval én kb 8 hetes koromig dolgoztam.

Nogyogyasztol kell papír, amin rajta van a javaslat táppénzre. Azt odaadod a házi dokinak, és ki kell, hogy írjon. Amúgy engem se akart. Várta a pénzt . :(

2018. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Én is gyárban dolgoztam 3 műszakban! Nekem írt az orvosom táppènzre javaslatot veszélyeztett terhesség miatt, így már 5 hetesen is táppénzen voltam! Nem szólt semmit a házi orvos! Ráadásul az üzem orvos sem engedett dolgozni!
2018. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
#7 vagyok! Nem értem miért kellett lepontozni! 🤔 Mert elmentem táppènzre? Több éve próbálkoztunk már és nem akartunk kockáztatni, a legelejétől görcsöltem és végeztem! A munkahelyem sem éppen kismama barát, álló munka, vegyszerek, nehéz dobozok mozgatás, hangos környezet! Az egész vezetőség tudott a terhességemről már az első perctől kezdve, másik munkát biztosítani nem tudtak, a felmentésbe nem egyeztek bele, így maradt a táppénz! Nem tudom ez miért baj! Egyébként a jogszabály is kimondja, ha az egészségi állapot miatt nem tudsz dolgozni és ez összefüggésben van a terhességgel akkor mehetsz táppènzre!
2018. jan. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
* Bocsi elírtam: véreztem, akart lenni!
2018. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Köszi a lepontozást! Szerintem attól még nem leszünk sz.r anyák, hogy elmentünk táppénzre, mert a munkakörünk veszélyesnek mondható várandósság szempontjából. De nyilván vannak, akiknek ez a fétisük, a lepontozás, holott csak a kérdezőnek segítettünk.
2018. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!