Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor veszélyeztetett terhess...

Amikor veszélyeztetett terhesseggel kiírt az orvos táppénzre, akkor csak betelefonáltatok a munkahelyre, hogy mától nem megyek dolgozni es kész? Mit szóltak?

Figyelt kérdés
Egyedül viszünk egy műszakot es eléggé megsz..vatom oket vele, de a baba az első nem?
2017. ápr. 14. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmüen a baba az elsö. HA valószínü, hoyg kiírnak, akkor azért nem árt elöre szólni.
2017. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelmű, hogy a baba az első, azonban ilyenkor illik előre jelezni, hogy feltudjanak készülni, legalább 1-2 napot illik adni. Ma úgyis munkaszüneti nap van, meg jön a hétvége, húsvét. Telefonálj be.
2017. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
En dolgozok! Es nem tudom előre, azert kérdezem. Ha akkor mondja a doki hogy jobb ha kiírt akkor azt nem tudja elore az ember.
2017. ápr. 14. 16:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondtak, hogy vigyázzak magunkra, jó babavárást.

Aztán, hogy azután miket mondtak, mikor letettük a telefont, azt nem tudom, de nem is érdekel.

2017. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt igen, dolgozni nem dolgozhatsz, legalábbis most nem, de a táppénzt bármikor vissza lehet vonni, ha már nem indokolt. Mit mondott az orvos, végig nem dolgozhatsz?

Másrészt nem elég csak betelefonálni, be kell vinni a táppénzes papírjaidat minél előbb, különben nem fogsz táppénzt kapni. Legalábbis nálunk így van (pont a héten kérdeztem meg), de mi TB kifizető hely vagyunk. Nem tudom, ha a te munkáltatód nem az, akkor mit kell csinálni, de nyilván akkor is kell valahol intézni a táppénzt. A munkaügyön tudnak segíteni.

2017. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Hát csúnya dolog csak betelefonálni. Szólni kell előre úgy szép hogy terhes vagy. Ha már tudják hogy várandós vagy akkor úgyis megtudod beszélni az orvossal mikortól akarsz eljönni tp-re. Ha megmondja hogy pl január 25től akkor nyilván azelőtt erdemes szólni előtte legalább 2 hettel ha tud az ember. Ha olyanok a körülmények hogy mar masnap kiir a doki akkor marad a teló.
2017. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha olyan a munkahely, hogy indokolt kiírni, szólhatsz előre. Ha nem tudod biztosan, akkor nem szólsz, akkor sincs semmi. Én a tesztelés napján mentem be korábban, hogy ma már nem jövök, senki sem csinált ügyet belőle. Naná,hogy a baba az első.
2017. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen betelefonáltam délután, hogy nem megyek dolgozni. Nekem nagyon rosszul adta ki magát. Keddi napon az orvos megállapította az élő terhességet, szerdán bementem az üzemorvoshoz majd megkerestem a főnököm bejelentésért meg kérelem kellett, hogy kapjak könnyített munkakört. Másnap délután csütörtökön meg bevéreztem. Aznap délután doki után telefonáltam, hogy egyelőre feküdnöm kell, felvettek táppénzre. 13 hetesen jelentkeztem dolgozni. Szóval nekem más volt a helyzetem, de ha az orvos azt mondja nem mehetsz dolgozni akkor az már csak ilyen hirtelen jön, oka van, a baba az első igen.
2017. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ha valaki annyira veszélyeztetett terhes akkor ott vannak jelek is vérzés, görcs, vagy vészes hányás. Így a kollégáknak, főnöknek lehet szólni, hogy valószínű nem jössz már. Persze lehet olyan is hogy a doki lát valamit.

Szerintem szólj a kollégáknak, főnöködnek, hogy mi a helyzet, nem tudsz jönni, mert ez és ez van, aztán a doki kiír. Nem érinti őket váratlanul akár egyik napról a másikra, de valóban a baba az első.

Amúgy szokták is kérdezni a főnökök hogy meddig jön még a kismama dolgozni, hiszen kell valaki a helyére úgyis. Szóval ha belegondolsz így is úgyis kell majd valaki a helyedre, kérdés az hogy jövőhéttől vagy 2 hónap múlva például.

2017. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Es aki verez meg gorcsol az meg jár dolgozni. Azután tuti nem mennek be. Akkor meg megint ugyan úgy utolsó pillanatban szól az ember. Ha doki akkor mondja h kiírt, akkor hogyan mondanám meg előre.
2017. ápr. 15. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!