Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyerektartásrol fizetési...

Ha a gyerektartásrol fizetési meghagyást küldtek az apának tavaly okt-ben, az kb mennyi idő mulva lesz határozat?

Figyelt kérdés

Az ügyvéd azt mondta a fizetési meghagyás nem kötelezi semmire, igy be sem tudom hajtani, meg kell várni hogy határozat legyen. Mást nem mond



Mégis mennyi ideig szoktak ezen ülni?


2018. febr. 19. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hat hónapnál régebbi elmaradást nem köteles kifizetni majd.
2018. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Megfelelő indoklással lehet kérni 6 honapnál korábbrol is. Csak épp nem ez a kérdés.

A dátum már fix hogy mikortol és mennyit kellene fizetnie, ezt kihozták már hivatalos"birosági meghagyás"ban.csak épp nem hajthato be, mert nem határozat.

Mikor lesz ez határozat?

2018. febr. 19. 15:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha átveszi és nem reagál rá semmit, akkor az átviteltől számított 15. napon jogerőre emelkedik.

Azután lehet végrehajtást kérni.

Derítsd ki melyik közjegyzőnél van és kérdezz rá hol tart az ügy. Szeretnek rajta ülni.

2018. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem fellebbezett.

Felhívtam a lajstromirodát, azt mondták uj ügyszámot kapott, azaz uj perként kezelik. Várnak személyesen és átnézik velem. Sőt azt is mondták hogy előrehozott végrehajtást is lehet kérni. Az ügyvéd ezt sem közölte.

2018. febr. 19. 16:20
 5/19 anonim ***** válasza:

Jaj nagyon fogalomzavar van itt a fejekben. Próbáljuk meg tisztába tenni a dolgokat.

1. A bírósági meghagyás határozat, még hozzá ítélet hatályú. Ha ebben szabályozták a gyerektartást és a bírósági meghagyás jogerőre emelkedett, akkor az behajtható. Ekkor vh-lap kiállítását vagy - amennyiben a kötelezettnek van rendszeres jövedelme - letiltó végzés meghozalát lehet kérni a bíróságtól.

2. Nem értem mit akarsz a fizetési meghagyással de az i végrehajtható határozat.

Fuss neki újra légy szíves. Ha rendesen leírod h mi a helyzet szívesen segítek.

2018. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd mondta, hogy ez nem határozat, nem hajhato be. Szoval nem emelkedett jogerősre.

És húzzák, húzzák az ügyet.

2018. febr. 19. 18:58
 7/19 anonim ***** válasza:
keress fel egy másik ügyvédet, mert a mostani ezek szerint nem sokat ért hozzá
2018. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Itt vmi nagyon nem stimmel mint már írtam. Kérlek az alábbi kérdésekre válaszolj

1. Mit tartalmazott konkrétan a bírósági meghagyás?

2. Jogerőre emelkedett már a bírósági meghagyás?

Ha nem tudod ezekre a választ, akkor menj be a bíróságra a polgári irodába, ott bele tudsz tekinteni az ügy irataiba és másolatot is kérhetsz. Próbálj meg kicsit részletesebben válaszolni mert így nem tudunk segíteni.

2018. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tisztelt Ügyfelem! Sajnos csak ismételni tudom magam, hogy elsőként végrehajtható határozattá kell válnia a bírósági meghagyásnak, és csak azt követően lehetséges tovább lépni. A bíróságnak meg kellett küldenie alperesnek és hivatalosan kézbesíteni, amely eddig is jelentős időt vett igénybe, megítélésem szerint most is ez történt. De ha mindezt a bíróság megtette, akkor semmilyen akadálya nincs a jogerősítésnek. Az, hogy az alperes mikortól szeretne fizetni, lényegtelen, mert a bíróság döntésének megfelelően kell fizetni. Tisztelettel:



Ezt írta az ügyvéd nekem.

És semmi nem halad

2018. febr. 19. 22:33
 10/19 anonim ***** válasza:

Ok. Tudod h mikor hozta a bíróság a bírósági meghagyást? Hol lakik az alperes h sok időt vesz igénybe a kézbesítés? Külföldön?

Ha jogerős lesz a bírósági meghagyás végrehajtható lesz ezt írta az ügyvéded is, és ekkor lehet vh lap kiállítása iránti kérelmet vagy letiltó végzés kibocsátását kérni ahogy már írtam korábban.

2018. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!