Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a gyerektartásrol fizetési...

Ha a gyerektartásrol fizetési meghagyást küldtek az apának tavaly okt-ben, az kb mennyi idő mulva lesz határozat?

Figyelt kérdés

Az ügyvéd azt mondta a fizetési meghagyás nem kötelezi semmire, igy be sem tudom hajtani, meg kell várni hogy határozat legyen. Mást nem mond



Mégis mennyi ideig szoktak ezen ülni?


2018. febr. 19. 15:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tavaly októberi a meghagyáson a dátum. A kézbesítés azért nehézkes, mert az apa ugy veszi át a leveleket, hogy nem írja alá a tértivevényt így nem minősül hivatalosan kézbesítettnek a bíróság előtt. Csak azt nem értem, akkor valóban ezért ülnek rajta és hagyják ezt így annyiban?

Majd megyek okirat betekintésre, már azt sem értem miért új ügyszámmal kezelik.

2018. febr. 20. 21:26
 12/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs h ezért nem minősül kézbesítettnek. Ha nem írja alá a tértit az az átvétel megtagadásának minősül és ekkor beáll a kézbesítési vélelem.
2018. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Voltam iratbetekintésen. A kézbesítésnek akadálya nem volt, az apa megkapta hivatalosan is a birosagi meghagyást, 15napja volt ellentmondani, nem tette, ettől függetlenül nem emelték jogerősre, a tavaly oktoberi meghagyás végrehajtová tételét csak most februárban kérvényezte az ügyvédem, amit kérvényezni sem kéne mert elvileg automatikus.minderrol az ugyved nem tájékoztatott.


Húzzák az időt.

2018. febr. 23. 11:12
 14/19 A kérdező kommentje:
Tud valaki olyan oldalt jogi fórumról, ahol válaszolnak is ügyvédek pl?
2018. febr. 24. 17:12
 15/19 anonim ***** válasza:
2018. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68 ÷-os vagyok: ha valóban így történt akkor lehet panaszt tenni.
2018. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A héten megyek az ügyvédhez kérni fogom, hogy gyorsitott eljárást kérjen.

A panasszal nem sokra mennék, felesleges körnek tartom hogy vizsgálatot indítsak, a bíró ellen is lehetne a korábbi félrevezetései miatt, amíg nem volt ügyvédem. Jogilag úgy is alátámasztanának mindent hogy helyesen járnak el, ha be is bizonyosodna az ellenkezője, mit érnék el vele? Egy bocsánatkérést? Hát kösz.

2018. febr. 25. 15:34
 18/19 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést hogy végig csak segíteni próbáltam. Ne aggódj többet nem fordul elő!
2018. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Valamit félreérthettél. Válaszadók felé semmilyen ellenszenvem nincs. A helyzetem felé van.

Köszönet a segítségért.

2018. febr. 25. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!