Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes munkaviszonynak számít...

A gyes munkaviszonynak számít e? Albérlet szempontjából kérdezem.

Figyelt kérdés

Nekem az a kérdésem lenne hogy a gyes munkaviszonynak számít e? Fiatal szülők vagyunk, most lett 1éves a kisfiúnk jelenleg szülőknél lakunk de szeretnénk elköltözni. Sajnos nem igazán állunk jól anyagilag.A helyi önkormányzathoz bementem és megkérdeztem van e lakás ami kiadó (önkormányzati lakás). Nos ennek 12hónap munkaviszony a feltétele. A páromnak sajnoa nincs annyi (bejelentett) összesen de én gyesen vagyok 1éve már és ha beleszámítana meg tudnánk igényeni de ha nem sajnos így jártunk. Sajnos nem igazán vagyok ezekkel tisztában utánaolvastam interneten is de albérletre vonatkozóan nem találtam erre vonatkozó cikket.

Ha valaki jártas ebben a témában megköszönném a tanácsokat!


2018. márc. 12. 13:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít munkaviszonynak.
2018. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyest is azért kapsz és nem gyedet, mert nem volt munkaviszonyod, így az sem számít annak.
2018. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Már hogy számítana annak? Nem dolgozol,szülsz egy gyereket,és hopp lesz munkaviszonyod? Vagy hogy gondoltad.Tessék elmenni dolgozni,a gyerek bölcsibe,és máris nem lesztek akkora kakiban.
2018. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak annak van munkaviszonya gyes alatt, akinek volt a szülés napján is és nem határozott jogviszonya volt.


Mondhatnám úgy is, hogy aki a gyes előtt kapott csedet, gyedet is, de nem lenne teljesen igaz, mert ezeket lehet passzív jogon is illetve előfordulhat, hogy valaki 1 évnél kevesebb, de a szülés napján élő munkaviszonyból megy szülni. Ő nem kap csedet, gyedet, mégis van munkaviszonya gyes alatt.

2018. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy számít annak. Még csak az kéne.
2018. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

A párodnak nincs egy évnyi munkaviszonya....neked nem is volt munkád...de egy éves gyereked az van már...

Vannak tippjeim.

2018. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívatásból kérik a munkaviszonyt. Bérleti díj inkább csak jelképesen van. De a rezsit ugyanúgy fizetni kell. Ezt gyes-ből és csp-ből három főre nem tudod fizetni. Aztán meg megy a huzavona meg a kilakoltatás.

Tudod, hogy mennyi a rezsi egy hónapra? Plusz pelenka, kaja, ruha.

Ezt miből tudod fizetni, ha a párod épp nem dolgozik?

2018. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
vicces
2018. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem számít annak.

Hány évesek vagytok? Gyermeket nem tudod bölcsibe adni, és te elmenni dolgozni?

2018. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!