Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Átveszem feleségemtől a...

Átveszem feleségemtől a gyedet hogy számoljam ki?

Figyelt kérdés

Az átleg bérem 250-300 nettó.

Plusz van egy cégem amiből nem veszek ki semmit de 2 évben volt hogy fizettem magam után. Több lesz így mint 110 ezer? Köszi



2018. ápr. 15. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod. A gyed feltétele az apukák esetében is pont ugyanaz, mint ha az édesanya igényelné. Hiába csak 6 hós kor után lehetséges, ugyanúgy a gyerek születése előtti időszakot nézik, pont ugyanúgy és ugyanaz a számítási módja, mintha anyuka igényelné.
2018. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az kva jó.
2018. ápr. 16. 11:55
 13/21 A kérdező kommentje:
Gyerek születése előtti 2 évet nézik,de a számítás a mostani bérből megy....
2018. ápr. 16. 14:18
 14/21 anonim ***** válasza:

[link]

" A gyed összegét a szülést megelőző két évben szerzett jövedelem alapján számítják."

2018. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek születése előtti 2 évben kell meglennie a 365 biztosított napnak és a szülés időpontjában is biztosítottnak kell lenni, de számítás szempontjából a szülést megelőző időszak számít, nem tudom ki informált félre, de nem érti a dolgát. Adjátok be a kérelmet, aztán meglátod. Az, hogy te a gyerek születése óta kábé jól keresel egy dolog, nem az a számítás alapja, hiszen az anyukák igénylésénél sem számít az esetleges szülés utáni bérnövekedés, az apukák, miért lennének kivételek akkor? Ha én elmegyek szülni januárban és emelkedik az alapbérem, vagy bármi teszem azt májusban, attól még a gyedem nem lesz magasabb,mint amit a határozatban anno megállapítottak, nem gondolod, hogy kissé egyenőtlen volna, ha az apukák esetében másként számítanák? Gyerek születése előtti kerested számít, akárcsak mindenki más esetében, ez van.
2018. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Gyed max jár. Rosszul tudod.
2018. ápr. 18. 13:58
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha annyi volt a kereseted a gyerek születése előtt akkor biztos. Ha csak minimálbér volt a szülés előtt akkor azután kapod majd a GYED-et. Csak a születés előtti időszak számít mindenkinél, tök mindegy, hogy anyuka vagy apuka veszi igénybe. Hidd el,a férjem volt nálunk GYED-ena 6. hónaptól, úgyhogy tisztában vagyok vele.
2018. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Telefonon beszéltem velük, több alkalommal és mindig ugyan azt mondták. Akkor ha az anya igényli nyilván az számít, de ha az apa átveszi akkor nem. Hívd fel őket és kérdezd meg. Megkerdeztem, atneztek és a gyed maxot kapom de majd amikor megjon a határozat akkor írok ide.
2018. ápr. 20. 06:48
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az nem világos, hogy ha te mindent tudsz, minden tetted fel a kérdést ?
2018. ápr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szia mert utána telefonáltam azóta és gondoltam kiírom
2018. ápr. 20. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!