Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyéni vállalkozóként kismama?

Egyéni vállalkozóként kismama?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 4 hónapos terhes vagyok. A cég, ahol dolgoztam nem hosszabbította meg a szerződésem, letagadták hogy tudnak a babáról és kirúgtak.

Azt a tanácsot kaptam, indítsak egyéni vállalkozást, pár napig fizessen a járulékot majd menjek megint táppénzre. Ez mennyire járható út? Mi kell ehhez?



2018. jún. 14. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem hosszabbitották meg a határozott idejű szerződést az nem kirúgás...

Járható út, de keress egy könyvelőt aki lehetőleg tb ügyintèző is, ő elmondja hogy mit ès hogyan csinálj. Ne spórolj ezen, mert sok pènz múlik rajta.

Facebookon van Tb kisokos kismamáknak-kèrdések válaszok csoport, ott pl csak szakèrtők válaszolnak nem mint itt a gyakorin..első körven ott kèrdezz rá

2018. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem rúgtak ki. Lejárt a szerződésed, nem hosszabbítottak és ennyi. Az mindegy hogy tudták hogy terhes vagy e vagy nem. A határozott szerződés ilyen bicikli.


Keress fel egy könyvelőt, bérügy intézőt, az frissebb infót tud, mint mi itt.

2018. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

aham... most van egy kismamám egy ilyen fb-csoportból, ahol azt javasolták, több lesz a pénz, ha apu megy gyedre. Anyuka most újra terhes, és hopp, otthon van több, mint egy éve, és csak gyesre lesz jogosult, hiába van meg a munkahelye, mert ott szünetel a biztosítása apu gyedje miatt.

Olyanhoz kell menni, aki lehet, hogy kér pénzt, de van felelősségbiztosítása, ha elnéz, elszámol valamit, vállalja a felelősséget. JA, hogy pénzért van? Hát istenem...

2018. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, az biztos hogy nem ebben a csoportban amit irtam, mert mindig felhivják a figyelmet az apa által igènyelt gyed hatrányaira, amiből igen az az egyik amit irtál. Ezért kár volt lepontoznod. Jogász vagyok, ismerem a jogszabályt is, ès tudom hogy a fenti csoportban kik válaszolnak ès hogy nem hülyeséget. Ellenben ismerek olyat akinek fizetős könyvelő adott hülye tanácsot, mivel a tb-hez köze nem volt...
2018. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
én meg tb-szakelőadó, bérszámfejtő, könyvelő és adótanácsadó, és én is ott vagyok a csoportban, és de, ott adrák neki a tanácsot...
2018. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!