Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Azért nem kapok gyest mert...

Azért nem kapok gyest mert török a férjem?

Figyelt kérdés

3. hóban született a gyermekünk áprilisban leadtuk a kérelmet és 6hó 15 én kaptam értesítést miszerint a gyeshez hiánypotlást kell kitöltenem .

A hiánypotlásnal megkellet adnom

mióta él itt a ferjem

hol dolgozik ,mennyi ideje

személyes okiratait lefénymásolt másolatait elküldeni.

Ezt személyesen a 13 ker államkincstárnàl leadtam.

Az ügyintéző nem értette miért kell nekem ezt leadni mikor ezt az erus tagállamoknál szokták kérni.

A férjem 10 éve él itt álladó munkaviszonnyal allandó lakcímmel és állandó tartozkodási engedélyel.

Az ügyintéző azt mondta ,hogy nekem járna a gyes és már rég kapom kéne mert nincs közük a férjem adataihoz.


2018. júl. 5. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen járna.


De ugy tudom a Gyes igénylése már nem a MÁK-hoz tartozik

2018. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk én azt nem értem, ha az ügyintező is azt mondta, hogy a férjedtől függetlenül is jár, akkor mégis milyen válaszra számítasz tőlünk...
2018. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 3. országbeli állampolgár, csak alkalmi munkája volt néha Magyarországon, más országban soha nem volt munkaviszonya, mégis kaptam Gyest a 2 nagyobbnál, most a kicsinél Csed-et, Gyed-et, majd Gyest is fogok. Csak az számít, hogy te jogosult vagy-e rá.
2018. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A GYES-edhez a ferjednek az egvilagon semmi koze.
2018. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!