Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nincs munkahelyem akkor...

Ha nincs munkahelyem akkor melyek azok a juttatások amik járnak nekem és ezeket mikor kell elintézni és hol, még nem született meg a pici?

Figyelt kérdés

Levelező szakos vagyok és szakmai gyakorlatot töltöttem épp amikor kiderült hogy terhes vagyok ezért nincs munkahelyem. Az előző munkahelyemről ki kellett lépnem, mert nem tolerálták a fél éves gyakorlatot. Ezt csak azért írom hogy pár kötözködő ne sértegessen amiért így vállalok gyereket.


Tehát tudom hogy a gyed nem jár. Azon kívül a gyesre, családi pótlékra jogosult vagyok és azt a pici megszületése után a papírjaival kell elintéznem,de ennyi amit tudok jelenleg. Mi az amit én igényelhetek, hol és mikortól?


Családi adókedvezmény, anyasági támogatás stb.?


Még egy dolog, hogy élettársammal még nem vagyunk házasok, csak jövőre lesz a lagzi így igazolni kell hogy ő az apa. Hova kell mennünk ez ügyben?


Bocsánat a sok kérdésért.



2018. júl. 10. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adókedvezményt te jövedelem nélkül nem igényelhetsz, hiszen nem adózol, a párod tudja visszamenőleg igényelni egy összegben a köv. adóbevallásakor. Ha házasok lennétek, a terhesség 91. napjától igényelhetné. A gyest és a csp-t szülés után intézheted, kormányablakban, de akár neten is, én a kincstár honlapján igényeltem. Az egyszeri anyaságit is itt tudod igényelni, együtt jön majd az első havi gyessel és csp-kal. Helyi önkormányzatok szoktak még támogatást adni, pénzt vagy ruhacsomagot. Gratulálok! 😊
2018. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze igaz, hogy adókedvezményt nem igényelhetek, de akkor ezek szerint párom tud.
2018. júl. 10. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Az apasagit nekunk a jarasihivatal gyamugyi osztalyan kellett intezni. De ugy tudom barmelyik onkormanyzat is elkesziti.
2018. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 10. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyásztól kell valami papírt kérném és azzal menni az önkormányzatra
2018. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsiii az apaságira céloztam :D véletlen küldtem el
2018. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most nem vagyok benne biztos, de lehet jár neked diplomás gyed. Vagy az csak nappali tagozaton? Ennek érdemes lenne utána nézned. Egyszeri anyasági biztosan jár és vannak városok ahol jár valamennyi támogatás a baba születésekor. Ez város függő.
2018. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!