Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól értelmezem az anyagi...

Jól értelmezem az anyagi lehetőségeinket?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk 5-6 éve. TB tehát rendben. Terhes a feleségem, jelenleg félidő utan vagyunk. Tappénzt kap szülésig. Utána megigényeljük rá a CSEDet, majd hat hónap leteltével a GYEDet. Egészen kapja GYESig. Ban ez a GYED extra. Ha hat hónapos korától én venném igénybe férfiként munka mellett a GYEDet, akkor neki TB-t kellene fizetni vagy visszamenni dolgozni? Mert ő akkor nem kaphat gyedet.

Ez akkor csak úgy jó ha hozzá képest kiemelkedően keresnék, igaz?

Ha meg jön majd kistesó és sikerul idoziteni akkor mire kapná Gyest, addogra megszuletne masodik és akkor ő csed, én meg még gyed vagy gyes?


Fizum alapján a max gyedet kapnám, de ő se sokkal (bruttó 30 kb) kap kebesebbet.


2018. júl. 16. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem akar 6 hónapos korában visszamenni, akkor ő vegye igénybe a gyedet, mert különben fizetni kell a járulékokat utána.
2018. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Igen,neki fizetnie kell a tb-t,ha nem ő igényli a gyedet.Viszont a munkahelyén igényelheti a fizetés nélküli szabdságot,és otthon maradhat a gyerekkel.Viszont nekem az rémlik,hogy egy ember igényelheti a gyerekekre az ellátásokat.Tehát olyan nincs,hogy egyikőtök gyeden,másikótok cseden.De ebben nem vagyok teljesen biztos,de úgy rémlik így van
2018. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Rosszul.

Ha átveszed a gyedet, akkor második gyerekre (ha nem megy vissza dolgozni és úgy jön), a feleséged már nem lesz csedre, csak gyesre jogosult. Plusz arra a 2,5 évre nem ketyeg a szolgálati idő a nyugdíjhoz sem. Ha vki maga után fizeti a tb-t, csak természetbeni eü-i ellátásra jogosult.


És igen, ahogy a 2-es írja, csak egyikőtök kaphat ellátást. Nem lehet úgy, hogy egyikőtök az egyik gyerek után, a másik a másik után.

2018. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!