Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed, gyed -nél az utóbbi fél...

Csed, gyed -nél az utóbbi fél évet nézik a bruttó fizetésből?

Figyelt kérdés

Az egy éven belüli 180 vagy a 2 even belüli 365 biztosított napnak folyamatosnak kell lennie!?

Vagy most hogy van?


2018. júl. 27. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell,hogy folyamatosan legyen,a lényeg,hogy 2 éven belül legyen meg a 365 nap biztosított idő,és szülés időpontjában is álljon fent a biztosítási jogviszony,azaz legyen munkahely vagy az anya részesüljön álláskeresési járadékban.

Csed és a gyed kiszámításánál a szülés időpontjától visszaszámolnak 3 hónapot,és onnan számolva visszafelé az elmúlt 180 nap átlagkeresetéből állapítják meg. Ha közben a kismama táppénzre megy,a táppénzes napokat átugorják.

2018. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat hagy kérdezzek a válaszolótól, ha még olvassa a kérdést. Határozott idejű volt a munkaviszonyom, közben lettem várandós. A határozott idejűt nem hosszabbították meg (nyilván) így most épp nincs munkám. Viszont sose vettem még igénybe álláskeresésit , így arra gondoltam a terhesség utolsó 3 hónapjában venném igénybe az álláskeresésit,és arról mennék csedre.

Így nem okoz problémát hogy a korábbi munkaviszonyom és az álláskeresési között van/ lesz 2 hónap "lyuk" ? ( a tb-t fizetem magam után persze)

2018. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 'gondom' lenne.

Tegnap szűnt meg a munkaviszonyom éa csak szeptemberbe tudok menni dolgozni. Kiesik 1 hónap..

A másik hogy a baba novemberre van ütemezve, és ha 4 hónapos terhesen eljövök táppénzre akkor a szülésig azt az 5 hónapot nem számolják!?

2018. júl. 27. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy nem probléma.Sokan szoktak ezzel trükközni,mert akkor jár az ellátás.


Nem baj ha kimarad egy hónap,ha meglesz szülésig az a bizonyos 365 nap. A táppénz nem számít bele,átugorják,bármeddig is legyen táppénzen valaki. Viszont ha jól értelmezem,lesz egy több mint 30 napos megszakítás a biztosítási jogviszonyodban,ebben az esetben csak annyit lehetsz táppénzen,amennyit az új helyen ledolgoztál.Erre figyelj majd.

2018. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Olvasgattam a neten de ahány helyen néztem annyi felesleges dolggal vonták össze hogy már nem tudtam eldönteni hogy hogy is van.

2018. júl. 28. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!