Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed és Gyed kérdésben segítség?

Csed és Gyed kérdésben segítség?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok.

Szülés előtt szeretném igényelni a csedet.milyen papírt kell kérnem az orvostól?mit mondjak neki?és a gyedhez is a nőgyógyásztól kell valami papírt kérni?azt is kérhetem már most?hogyan vannak ezek a dolgok?


2018. aug. 14. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha táppénzen vagy,akkor az orvostól aki táppénzen tart,kérsz egy papírt,amiben az szerepel,hogy lezárják a táppénzed a csed igénylése miatt.Ezt viszed a munkáltatódnak,és ott kitöltik a csed igénylőt.A gyed a csed lejárta után jár.Nekem egy hónappal azelőtt,hogy a csed lejárt volna,szólt a munkáltató,hogy menjek be a gyed igénylőt kitölteni.
2018. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a Gyed igényléséhez nem kell semmijen papír a nőgyógyásztól?bocsi de nem értek ezekhez.nekem a nőgyógyász ad minden hónapban egy papírt amit vinnem kell a háziorvosnak és a háziorvos ad táppénzes papírt.akkor a Csedhez a nődokitól kell papírt kérnem igaz?
2018. aug. 14. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyedhez nem kell papír a nőgyógyásztól, akkor már 5-6 hónapos lesz a babád, mikor igényled.
2018. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Engem a nődoki tartott táppénzen,nem kellett a házi orvoshoz is járnom ezért,szóval fogalmam nincs. Nekem a nődoki adta a papírt a táppénz lezárásáról,de gondolom akkor neked a házi orvos fogja adni ezt, viszont nem tudom kell e előtte a nődokitól is e valami. Esetleg igazolás a szülés várható időpontjára. Szerintem a legegyszerűbb, ha a nődokinál kezdesz,és ő biztos tud segíteni ebben.
2018. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!