Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz összegéből ki tudom...

Táppénz összegéből ki tudom számolni mennyi lesz majd a CSED-em?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az első táppénzem, következő hónapban pedig már tusom igényleni a csed-et. A ma kapott táppénz összegéből ki tudom számolni,hogy mennyi csed-et fogok majd kapni? Vagy más alapján számolják a kettőt?

2018. aug. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
CSED a bruttó fizetésed 70%-a, táppénz a 60%-a.
2018. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Bérből számolják nem táppénzből.
2018. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Azt tudom. De ha már kaptam egy bizonyos összegű táppénzt,akkor abból tudok következtetni hogy mennyi lesz majd a csed-em? Erre voltam kiváncsi
2018. aug. 25. 06:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudni tudsz, 10 vagy 20%-kal több, attól függően hány százalékos táppénzt kapsz. De egyszerűbb ha a béredből saccolod meg.

Vedd elő az utolsó 6 havi bérpapírod, keresd meg rajta azt a sort, hogy adóalap és/vagy járulékalap. Az ott szereplő összegeket add össze és oszd vissza 6-tal, majd vedd a 70%-át és nettósítsd vagyis vond le belőle a 15% adót.

2018. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezzel csak az a baj,hogy sosem kaptam bérpapírt
2018. aug. 26. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!