Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítsen számolni?...

Valaki segítsen számolni? Teljes káosz van a fejemben.

Figyelt kérdés

Nem tudom ki számolni, hogy mit, mikor, hogyan fogok kapni. Öt éve van folyamatos munkaviszonyom egy helyen. Most 7 hetes terhes vagyok, de valószínűleg veszélyeztetettre vesz az orvosom, már volt vetélésem, és a méhszájam is műtve volt. Ha a 12. hét után táppénzre vesznek, akkor a táppénz számít jövedelemnek a későbbi gyed gyes stb számításakor? Leírom az elmúlt három havi jövedelmem ( aki ráér legyen szíves segíteni nekem, mert számomra ez tök bonyolult, nem tudom mit hogyan kell számolni. Köszönöm előre is!

-Május :

Rendszeres bér jövedelem :144.200,-

Béren kívüli juttatás :6600,-

Juttatás összesen : 170.960,-


-Április :

Rendszeres bér jövedelem :157.365,-

Juttatások összesen :165.675,-


-Március:

Rendszeres bér jövedelem :149.800,-

Juttatás összesen :158.650,-


Ezeket az adatokat a bérpapíromról írtam le.

Köszönöm, ha valaki segít!


2017. jún. 27. 14:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jajj le sem írtam, mire lennék kíváncsi : ennyi keresetből mennyi gyed jár, illetve a táppénzen lennék, akkor mennyi járna. Egyáltalán nem értek ehhez.
2017. jún. 27. 14:58
 2/15 anonim ***** válasza:
táppénz nem lehet a csed gyed alapja - ugyanúgy a béredből fogják számolni, mint a táppénzedet. A záppénz a bruttó béred 60%-a. Ezek bruttó vagy nettó bérek?
2017. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezek bruttók :(
2017. jún. 27. 15:12
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem keresek jól, férjem picivel többet hoz haza, mint én. De félek, hogy mindent megtudunk e adni a babának.
2017. jún. 27. 15:14
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]



Tessék.ide beírod a bruttó béred amiből levonás jön,bejelolod hogy mikor szülsz stb....


Azért Ennyire nem érteni hozzá...

2017. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A táppénz miatt aggódtam, hogy ilyen esetben mi lesz. Akkor a táppénzt megelőző három hónap átlagát veszik alapul?
2017. jún. 27. 15:40
 7/15 anonim ***** válasza:

A táppénzt nem fogják figyelembe venni ahogy az első válaszoló írta!

Annyi csak h a fizud kicsit több mint felét számold majd táppénzre!

2017. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb. Ennyi összegekre számíthatsz nettóban:

Tp- 80000 ft

Csed- 95000 ft

Gyed- 85000 ft

Fogantatás után 91. naptól adókedvezmény

Születés után családi pótlék

Születés után egyszeri anyasági támogatás kb. 65000 ft


Első babád lesz?

2017. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as válaszoló! Köszönöm szépen :)

Voltam terhes, de a 11.héten már nem volt szívhang :( így most vagyok másodszor terhes. Remélem minden rendben lesz!

Egyébként ezeket a hivatalos ügyeket az édesanyák honnan tudják? Internetről?

2017. jún. 27. 16:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, internetről. Ha beíriod gugliba, hogy csed, gyed, csomó oldalt kidob, hogy mit hogy kell számolni, minek mi a feltétele. Én még teherbe sem estem, de már utánanéztem, hogy pontosan mi járna, mettől meddig. Plusz ezen az oldalon is napi 8x leírják/juk ugyanazt.
2017. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!