Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 80 napot dolgoztam, de most...

80 napot dolgoztam, de most el kellett jönnöm táppénzre mert veszélyeztetett terhes vagyok, de 90 nap múlva tudom megigényelni a Csed et, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
1 éves határozott szerződésem van, eddig 80 napot dolgoztam, most viszont veszélyeztetett terhes lettem hétfőtől táppénz. Ha jól tudom annyit lehetek táppénzen amennyit dolgoztan, az 80 nap, viszont a Csedet, ami szülés előtt 28nappal igényelhető, kimarad közte 10 nap. Ez baj? Ilyenkor mi a teendő? Minden évben hosszabbítják a szerződésemet, ami 2019 júliusban fog lejárni. Illetve veszélyeztetett terhesként 100%os táppénzt kapok? A nőgyógyászom fog hétfőn kiírni. Olvastam olyat hogy az első 15 nap betegszabadság ebben az esetben is? Bocsi a sok kérdésért de teljes homály, a munkáltatón meg semmit nem tud mondani hiába kérdeztem....
2018. szept. 22. 08:39
 1/9 A kérdező kommentje:

2 év alatt megvan a 365 napom.

Júliustól vagyok ennél a cégnél.

2018. szept. 22. 08:40
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Kiveheted a szabadságot az egész évit a akár már most
2018. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
10 napra vedd ki a szabid. Nem jár 100%, csak 50 vagy 60%. Ha 9-es kóddal ír ki, akkor nem betegszabi az első 15 nap.
2018. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki egy hét szabit táppénz előtt. Terhes tp eseten nincs betegszabi és 50, ill 60% a tp.
2018. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Azt íród minden évben hosszabbítják a szerződésedet. Akkro nem 80 napja dolgozol ott, hanem régebben, nem? Csak azgbzgolso szerződésed óta telt el 80 nap, jól értem? Akkor maradhatsz végig táppénzen
2018. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Júliustól dolgozok ennél a cégnél és bent mondták hogy minden évben hosszabbítják, azért határozott.
2018. szept. 22. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

A biztosítási jogviszonyod folyamatos a táppénz alatt is. Nincs semmilyen szünet. Hacsak meg nem szüntetik a munkaviszonyodat, de nem ezt írtad.

100%-os táppénz már üzemi baleset esetén sem jár, terhesség miatt sajnos pláne nem.

2018. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Megint csak olyan szólt hozzá, akinek fogalma sincs a kérdésről...


Kérdező, mielőtt ide jöttél, meddig dolgoztál? Volt 30 nap megszakítás a jelenlegi és a megelőző jogviszonyod közt?

2018. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Bár lepontozták, de a kérdés tényleg az, hogy

1) előtte mikor szűnt meg a munkád? Volt-e 30 nap szünet a két munkahely között?

Ha nem volt, nem csak 80 napod van.

Ha volt ekkora megszakítás, valóban csak ennyi tp-re vagy jogosult.

2) össz mennyi szabid van, mennyit vettél ki idén (nem csak ezen a munjahelyen, hanem össz)?

Mert a munkáltató csak az időarányost köteles kiadni neked, csak annyira számíthatsz.


Egyébként igen, baj, ha ott 10 nap kimarad. Pont elég ahhoz, hogy ne legyél jogosult CSED-re.

2018. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!