Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem vagyunk házasok csak...

Ha nem vagyunk házasok csak élettársak barátom igényelhet adókedvezményt, ha igen a gyermek születése után kell intézni, hol kell intézni ezt?

Figyelt kérdés
Továbbá, hogy nekem csak a tartózkodási helyem az ami a párom lakcíme. Ez nem jelent problémát? Nekem nincs munkahelyem, mikor terhes lettem akkor szakmai gyakorlaton voltam, de az sajnos nem számít munkaviszonynak, így csak a párom igényelhetne adókedvezményt, ha lehet. Tehát megteheti ezt? Hol kell igényelni?

2018. szept. 23. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Megteheti. A munkahelyen a munkaugyestol. 10.000ft jar majd
2018. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen,igényelheti.A terhesség 91. napjától jár,de a terhesség alatt csak az anya vagy ha az apával házasok,akkor igényelheti az apa is. Mivel ti nem vagytok házasok,a baba születése után igényelheti a családi adókedvezményt,a magzatit pedig a ba születése után a következő adóbevallásnál lehet visszaigényelni. Az apa munkahelyen a munkaügyesek tudnak ebben segiteni.
2018. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. szept. 23. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy előttem írják. És ebben a helyzetben a 6. Hónap után a GYED Extra is sokat segíthet majd ha apuka veszi fel. Nézzetek majd utána.
2018. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, erről a Gyed Extráról nem rég hallottam, talán ebben az évben hozták be.
2018. szept. 24. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem éppen. Vagy 3 éve létezik.
2018. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam róla,mert nem folytam bele a gyermektémába ezidáig.

Egyébként most néztem, hogy a GYED extra nem járna páromnak, mert ő nem diplomás. Én az vagyok, de én sem kapom meg, mert nem nappalin tanultam.

2018. szept. 24. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyed extra egy gyűjtő fogalom,nem egy ellátás neve. Több változtatást eszközöltek a gyeddel kapcsolatban az elmúlt években,ezeket nevezik gyed extrának. Amiről te beszélsz,az az egyik pont belőle,a diplomás gyed. A válaszoló nem erre az ellátásra gondolt,hanem arra,hogya gyed extra értelmében már az apa is igényelheti a gyedet a baba hat hónapos korától,ha megfelel a feltételeknek. Azaz az igénylést megelőzően 2 éven belül rendelkezik 365 biztosított nappal,és az igényléskor is fennáll a munkaviszonya.
2018. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor párom is igénybe veheti a Gyed extrát,hiszen neki megvan a szülés előtti 365 nap + van munkaviszonya. Gondolom a munkáltatójától kell kérni igazolást majd.


Amúgy 2 és fél hónap van a szülésig.


Azt hittem tényleg csak az anya veheti igénybe

2018. szept. 24. 13:48
 10/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha ő felveszi majd a gyerek 6 hónapos korától, akkor nekem le kell mondanom majd a gyes-t gondolom, a tb-t befizetnem, párom meg eljárna dolgozni plusz még kapná a gyed extrát. Így ebből ezt hámoztam ki.

Én úgy tervezem azért, hogy 3 évig nem maradok otthon, mert kevés ez az összeg, hanem munkát kell keresnem. Mivel egészségügyi végzettségem van, ezért az azt gondolom könnyen fog menni.

2018. szept. 24. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!