Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy év után más összeg jár?

Egy év után más összeg jár?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam,fél évig CSED, utána két éves korig GYED, aminek állandó az összege.

De most kaptam levelet a munkáltatómról, ami kicsit zavaros, de az van benne, hogy kevesebbet kapok majd. És most lett egy éves a fiam.

Valaki tudja, hogy ez így oké-e?



2018. okt. 19. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Elvileg az összeget a MÁK

Nem a munkáltató határozza meg

A határozat is onnan jön

2018. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Jól tudod, csed 2 éves korig fix az összeg, ami max akkor nő, ha a max gyedet kapod, és emelkedik a minimálbér. És ahogy az első válaszoló írja, nem a munkáltató dönti el, hogy mennyi ellátást kapsz.

Valami indoklás biztos van benne...?

2018. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*csed után 2 éves korig
2018. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet a munkáltató kifizetőhely és változhat az összeg, ha a számítási időszakot érintő önellenőrzés történt, vagy ellenőrzés fedte fel a téves számítást.
2018. okt. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kifizetőhely, azt tudom, de tévedésről nem írtak.

A dátum a gyerek egy éves koráig szól, kb fél évtől, szóval ezt sem értem.

Meg le van írva, mit nem haladhat meg, de hát meg se haladja.

Kaptam még egy kérelmet, hogy az említett időszakban kérelmezem, hogy fizetés nélküli szabin legyek. Ezt nem kérelmeztem, nem is értem.

2018. okt. 19. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A fizetés nélküli szabis papírt mindenképp tölsd ki!! Hiszen csed, gyed, gyes alatt fizetés nélküli szabin vagy. Ha nem töltöd ki, akkor visszamész dolgozni v. felmondasz?
2018. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!