Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED, GYED, GYES? Melyikre...

CSED, GYED, GYES? Melyikre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeptemberben szültem, első baba. Egyáltalán nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal (előre is elnézést a tudatlanságomért - biztos vissza fogok kérdezni pár válaszra). Szóval: megvolt a 2 éves munkaviszonyom a terhességem megállapítása előtt. Akkor nekem most mi jár és meddig? Kell valami papír a munkahelyemtől? Hol tudom intézni azt amelyik nekem jár? Meddig jár? (Szeretnék 3 évig itthon lenni a babámmal, viszont nagyjából ekkorra tervezzük a kistesót is, ha teherbe esek az alatt amíg jár nekem ezek közül valamelyik, akkor onnantól hogyan tovább?)

Biztos volt már ilyen kérdés, de friss infókat szeretnék. Köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 24. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem is értelek, érre miért nem a szülés előtt gondoltál? Most konkrétan hogy vagy otthon? A szülés előtt mit csináltál?
2018. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A baba születése napján van 42 nappal előtte volt munkaviszonyod?
2018. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es vagy van helyett vagy akart lenni
2018. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
95%

Ez hihetetlen számomra, mert nekem a védőnő, a nődoki, és a munkahely is mindig mondta mi a következő lépés.Hiszen a munkahelynek is vagy táppénzes állományt, vagy szülési szabadságot,utána fizetés nélküli szabit(gyed alatt) kell kiírnia hivatalosan.

Én 30. hétig dolgoztam, akkor elmentem táppénzre,28 nappal a kiirt dátum előtt megigényeltem a csedet,és lemondtam a táppénzt(tehát a gyerek születése előtt).A csed lejárta előtt kb 1 hónappal megigényeltem a gyedet(és jeleztem a munkáltatónak a fizetés nélküli szabi igényét.


tudni kéne mettől meddig dolgoztál?

volt -e bejelentett munkád a szülés napján?

2018. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első: nem kötözködést kértem! Ha nem tudsz érdemben hozzá szólni akkor minek vagy itt?


Mint írtam a terhesség megállapítása előtt már megvolt a 2 év. (Szóval 42 nappal a terhesség előtt már megvolt a 2 év.) Táppénzre kerültem a 13-adik hetemen, onnantól kezdve végig táppénzen is voltam.

2018. okt. 24. 19:24
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
77%

Az lemaradt,és nem bántásból,hogy hogy nem néztél utána, hogy mennyi pénzt fogsz kapni egyáltalán.Számomra felfoghatatlan,hisz mi már a gyerek tervezése előtt elkezdtünk gyűjteni,osztottunk szoroztunk, hogy fogunk kijönni a legjobban(sőt azon is gondolkoztunk, mi lenne,munkanélküliség, betegség, tragédia esetén)

Különben, ha volt munkaviszonyod a szülés napján, akkor először csed jár(majdnem fél évig),utána gyed a gyerek 2 éves koráig, utána gyes a gyerek 3 éves koráig+ családi pótlék+ ha jártál terhesgondozásra, szülés után kapsz egyszeri anyaságit.(ezt a papírt is a védőnő adja,mármint az igazolást hogy részt vettél a terhesgondozáson)

Ha nem volt munkaviszonyod a szülés napján,lehet igényelni méltányossági gyedet, ennek feltételei vannak, nem tudom.Különben csak gyes+ családi jár.

2018. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentett munkahelyem volt.
2018. okt. 24. 19:26
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
És azóta is táppénzen vagy?Mert az baj,azt a szülés napján le kellett volna záratni.
2018. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen azt írtad, hogy a terhesség megállapításakor, de nem azt, hogy a szülés napján. Tényleg nem kötözködés, de akár meg is szünhetett a jogviszonyod a szülésig.

Ha viszont táppénzen voltál, azt már a szülés követően le kellett volna záratni, a kapott kórházi igazolásokat munkahelyednek megküldeni és érdeklődni a továbbikról. Csed igénylőt kitölteni, baba papírjait bevinni stb.

Hídv fel a bérszámfejtésed vagy a könyvelőt

2018. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még jobb lenne ha fognád a papírjaidat és bemennél a munkahelyedre a számfejtőhöz, ő ad nyomtatványt amit ki tudsz tölteni és elveszi amire szükség van. Ha kifizetőhely, akkor még kövi fizetésjor megkaphatod a pénzt. Ha nem akkor továbbítják a folyósító felé.

Egy kérdés apuka kivette az 5 nap apanapot? Az a szülés követő második hónap végéig vehető csak ki.

2018. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!