Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka mehet gyedre? Lehet...

Apuka mehet gyedre? Lehet hosszu, a tobbi lent.

Figyelt kérdés
Tehat en nemreg otthagytam a munkahelyem mert embertelen volt de ebbe ne menjunk bele,ezutan kiderult hogy babat varok tehat most regisztralt munkakereso vagyok aki babat var. Igy nekem csak a gyes es a csaladi jar meg az az egyszeri anyasagi. Ugye ha a parom elmegy gyedre akkor o kapja a segelyeket es en semmit? Mert bebeszeltek neki h o gyedet en a tobbot tudjuk igenyelni de sztem ez nem igy megy...valaki aki jartas benne elmagyarazna?
2018. okt. 29. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Vagy Gyes, vagy Gyed. A kettot egyszerre nem lehet. Apuka igenyelhet Gyedet, de akkor neki is kell otthonmaradnia a gyerekkel es te dolgozol.

Csaladi potlekot, anyasagit te igenyelheted ha megszuletik a baba.

Parod mivel dolgozik, 12. terhessegi hetedtol magzati adokedvezmenyt is kaphat a munkahelytol, ha hazasok vagytok

2018. okt. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Elso hulyeseget beszel. Mehet apuka gyedre és dolgozhat mellette. Annyij a kitétel, hogy a csedet alapesetben apa nem veheti igenybe, így az első fél évre neked kell gyest igényelni. Ha apa majd gyedre megy, a gyest le kell mondani. Ez azzal is jár, hogy a tbt neked kell fizetned magad utan
2018. okt. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy apa igényli a gyedet, nem kell neki otthon is maradni. A pénzt a fizetésén felül kapja meg, a baba fel éves korától igényelheti, addig neked gyesen kell lenni. Ha megigenyli fél éves korában, akkor neked le kell mondani a gyest, és fizetni a havi kb. 7000ft tb-t.
2018. okt. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első, tudod , okosabb lettél volna , ha meg sem szólaltál volna. Alap, ha nem tudunk valamit , nem pofázunk.


Kérdező, a párod igényelhet gyed extrát , ugyanúgy megy mellette dolgozni, viszont ebben az esetben te magadnak fizeted a TB-t.

2018. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tb-kisokos kismamáknak, Facebookon keress rá! Tb szakértők ingyenes tanácsadása! 😉
2018. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonok minden valaszt,megnyugodtam, az elso tenyleg hulyeseget beszel mert a magzati adokedvezmenyhez nem kell hazasnak lenni! Ez mar nem az a vilag. Tobbieknek koszi mindent :)
2018. okt. 30. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
De, ha a szülés előtt akarja az apa igénybevenni, akkor házasnak kell lenni, egyébként csak a szülés után igényelhető vissza. Ennyiben igaza van az elsonek
2018. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem az unokatestverem illetve egy munkatarsam elettarsa most igenyelte es kulon megkerdezte,azt mondtak mar nem kell hazasnak lenni hozza,mivel elettarsak igy egyenlo joguak ra mintha hazasok lennenek...mar nemkell mindenert osszehazasodni,mar reg nem igy van
2018. okt. 30. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!