Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Belefér ilyen hosszú táppénz?

Belefér ilyen hosszú táppénz?

Figyelt kérdés
2012 év végén kerültem a mostani munkahelyemre. 2016.06hóban született az első gyermekem. Születése előtt kb másfél hónappal előtte hagytam abba vele a munkát. Azóta itthon vagyok Csed-en ill. Gyed-en. Jelenleg 13hetes vagyok és veszélyeztetett terhes. Az orvosom a táppénzt javasolja az újbóli munkába állás helyett. Lehet ilyen hosszú táppénznek valamilyen negatív következménye? Elegendő lesz a biztosított napjaim száma a későbbiekre nézve?
2018. máj. 23. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
13%

Nem hinném, hogy az újbóli munkába állás HELYETT javasolta, mert az csalás. Csak akkor járna táppénz neked, ha már munkába álltál volna az első gyereked után.


Egyébként nyugodtan szipolyozd ki munkáltatód, ha nem oda mész vissza. A táppénzen töltött napok nem befolyásolják a csed, gyed összegét, mivel ellátás nem lehet ellátás alapja.

2018. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ellátás nem lehet ellátás alapja?


Vérző kismamaként veszélyeztetett vagyok, de muszáj volt visszamennem dolgozni, mert a pénzügyön azt mondták ha innentől táppénzen leszek akkor abból számolják az átlag fizetésem és akkor abból számolják a gyedet. Ami ugye, úgy nagyon karcsú lenne...


Hát akkor hogy van ez?

2018. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2, ki kéne rúgni a bérügyeseteket, tb-ügyintézőtöket. A táppénz nem rontja az alapodat.

Egyedül a betegszabadság 15 napja rontaná, ha nem a terhesség miatt lennél keresőképtelen (pl.: náthával írt volna ki az orvos).

9-es kódnál viszont nincs betegszabi, egyből táppénzt kapsz, ami nem rontja.

2018. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!