Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok. Májusban járt...

Gyesen vagyok. Májusban járt le a munkaviszonyom. (gyed). Munka nélküli segélyt kaphatok gyes alatt?

Figyelt kérdés

2018. nov. 3. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy.
2018. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Passzív jogon kaptad a gyedet?

A gyest meg kell szüntetni, ha munkanélküre akarsz menni.

2018. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pff. Hány támogatást szeretnél ugyanarra felvenni?
2018. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ma szólt egy ismerősöm, hogy mivel a kicsi 2 éves ugye elmúlt akkor már megszűnt a munkaviszonyom és tudnám igényelni a munkanélküli segélyt (bár erről még azóta sem kaptam papírt, majd be kell mennem valószínűleg munkahelyre h ilyenkor mi van)

(nekem eddig eszembe sem volt, hogy én munkanélkülit igényeljek 🤣)


Ezért kérdeztem gyors itt rá.

De azért köszönöm a válaszokat :)

2018. nov. 3. 10:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy mivel a kicsi 2 éves ugye elmúlt akkor már megszűnt a munkaviszonyom"


Baromság!

Attól hogy lejár a gyed, senkinek nem szűnik meg a munkaviszonya.


Akkor szűnhet meg csed/gyed alatt, ha eleve határozott szerződésed volt, vagy ha közös megegyezéssel megszűntetitek.

2018. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Ha határozatlan munkaviszony alatt mentél szülni, akkor az csak akkor szűnik meg ha te kéred a munkáltatótól a megszüntetést. Fizetés nélküli szabadságon vagy, gyermekgondozás céljából, a gyermek 3 éves koráig a munkáltató egyoldalúan nem szüntetheti meg a munkaviszonyod.

Ha passzív jogon kapod a gyedet, akkor a munkaviszonyod már régen meg kellett hogy szünjön, de akkor kaptál volna kilépős papírokat.

Dolgoznk lehet gyes alatt, de munkanélküli ellátást nem lehet igénybe venni, pláne így, hogy szerintem meg van a munkaviszonyod.

2018. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jajj 🤣 ennyire értek hozzá..

Nagyon szépen köszönöm h leírtátok :)

Akkor biztosan megvan még a munkaviszonyom mivel nem küldtek semmi papírt.

Csak bennem az volt h ha betölti a 2 évet a kicsi onnantól már ugye gyes van és ezáltal megszűnik a munkaviszony is. De ezek szerint igencsak tévedtem..

2018. nov. 3. 14:16
 8/8 jegecske ***** válasza:
vagy gyes vagy segély
2018. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!