Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Májusban megszűnt a munkaviszo...

Májusban megszűnt a munkaviszonyom, és augusztus 1-jén lett újra. Ha közben nem fizettem TB-ét akkor most jár az eü ellátás, ha már van munkám?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Jár, csak így a munkahelyed le fog jelenteni az oepnek és kiderül, hogy nem fizettél, szóval fog majd jönni a csekk a tartozásról és a büntetésről is. Minél előbb fizeted be magadtól, annál kevesebb a büntetés (sógoromnak most a 33ezres csekk mellé 15ezres büntetés jött).
2014. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de mégis miből fizessem, ha nincs munkám, és munkanélküli járadékot sem kapok?
2014. aug. 6. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Az önkormányzatnál kell jelenteni a szociális osztályon és ők addig fizetik helyetted, ha nem tudod miből, de ezt elmondták a munkaügyi központban is anno.
2014. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondtak semmit
2014. aug. 6. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Voltál egyáltalán munkaügyön? Benne van ez is a papírokban amit adnak.
2014. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam. És nekem csak egy papírt adtak, amin az van, hogy arról adok tanubizonyságot, hogy nincs start kártyám, nem állok tanulói jogviszonyban, stb. Ennyi. Ezen kívűl semmi.
2014. aug. 7. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a papírral kellett volna azonnal menned az önkormányzathoz.
2014. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen önkormányzahoz és minek? Nins rá írva semmi az egészségügyi ellátásról és a fizetési kötelezettségekről, amikorpedig bementem a munkaügyibe, hogy bejelentsem nincs állásom, egy szóval sem említették, hogy nekem ezt fizetnem kell. És miből fizessem, ha ninc munkám
2014. aug. 7. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy attól még, hogy nem tudsz egy törvényről, még köteles vagy betartani? Ha nem mondták maguktól, neked kellett volna utánanézned a lehetősségeknek.
2014. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a májusban megszűnt munkaviszonyod legalább 45 napig tartott, akkor a megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult voltál az eü. ellátásokra. (ha kevesebb ideig volt munkaviszonyod, akkor annyi napig ameddig a munkaviszonyod tartott)

Augusztus 1-től, az új munkaviszonyod kezdetétől biztosított vagy, jár az eü.ellátás, függetlenül attól, hogy előtte mi volt.

A passzív jogosultság lejárta és a munkaviszonyod kezdete közötti időre kell magad után rendezned a TBt (5 évre visszamenőleg követelheti rajtad a NAV)

Ha esetleg kaptál álláskeresési járadékot, akkor változik a helyzet attól függően, hogy mikortól meddig kaptad az ellátást.

A munkaügyiben megemlíthették volna, hogy rendezned kell a Tbd, de sajnos a legtöbb hivatalban magasról tesznek rád az ügyintézők, pedig a munkaidejükből kitelne és semmibe nem kerülne nekik a tájékoztatás.

2014. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!