Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed, gyes ideje alatt részmun...

Gyed, gyes ideje alatt részmunkaidős, rugalmas állás nagyobb üzletekben?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok, egy szociális otthonban dolgoztam.18 hónapos a kisfiam, mennem kéne dolgozni, viszont bölcsibe nem tudom ( nem is akarom) adni a fiam.A párom 12 órázni fog januártól, 2nappal-2szabad-2 éjjel- 2 szabad.Arra gondoltam, hogy elmennék egy nagyobb üzletbe, pl. Tesco, Lidl.

Viszont csak akkor tudnék menni mikor a párom itthon van.

Van valakinek tapasztalata, hogy ez mennyire megoldható?

Gyed, gyes alatti rugalmas, részmunkaidős munkavégzés, de úgy, hogy az eredeti munkahelyem megmaradjon.



2018. nov. 12. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz ha bölcsibe megy, sőt!
2018. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez a kérdés.Nem megy bölcsibe.
2018. nov. 12. 08:50
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát mostanában elég merevek a munkáltatók. Főleg a próbaidősökkel. Nem egy helyen dolgoztam már, tudom, hogy ilyen feltételekkel nem hiszem, hogy találsz megfelelöt.

A javaslatom az, hogy vagy menj vissza a saját munkahelyedre és ott próbáld meg megbeszélni ezt a rugalmasságot, vagy add bölcsibe és úgy menj vissza dolgozni. Szerintem felesleges új munkát keresned, ha van már fix munkahelyed.

2018. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez főleg az üzletvezetőn múlik. Barátnőmmel nem lettek volna rugalmasak, nem is vállalta. Add be az önéletrajzodat, Te is megteheted, ha felvennének, hogy mégsem vállalod.
2018. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért van a bölcsi, hogyha a szülők dolgozna(na)k és nem tudjak hova tenni a gyereket, akkor ez megoldja a gondot. Nem a munkahelyen kell próbálkozni, hogy hadd dolgozhass úgy, ahogy épp kedved tartja! Ugyanis a kettesnek igaza van, meglehetosen merevek a munkáltatók, kötve hiszem, hogy ez meg fogod tudni oldani.

Szóval vagy bölcsibe adod a gyereket vagy maradsz otthon...

2018. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen nincs lehetőség részmunkaidőre, sem rugalmas időbeosztásra.

Ahol lakunk és dolgozom nincs bölcsi.Nem tudom megoldani, hogy reggel elvigyem bölcsibe egy másik településre és beérjek munkába.Segítségem nincs.Autónk nincs.

Ezért gondoltam erre a megoldásra.

2018. nov. 12. 09:45
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Lehet rosszul tudom, de nem úgy van, hogy ha dolgozol, de a gyerek nem jár bölcsibe, akkor a gyedet elveszted?
2018. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem.

Sokaknál az apa veszi igénybe a gyed extrát, anya meg otthon van a gyerkőccel és fizeti maga után a tb-t.

2018. nov. 12. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Fordítva. Ha a gyerek bölcsibe jár, és a szülő nem megy vissza dolgozni, akkor nem jár a gyed.
2018. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!