Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kerül valaki nagyobb...

Hogy kerül valaki nagyobb pozícióba a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Lassan munkavállalás előtt állok,de nem szeretnék egyetemre menni,mert már a középsuliban is vannak olyan tárgyak amik sok stresszt okoznak.A szakmámban elég keveset keresnék (120-150).Valaki azt mondta menjek el egy Aldi raktárba,mert nem nehéz munka és 200 nettót kapnak.Az lenne a kérdésem,hogy ha dolgozok egy munkahelyen,ott a végzettségemtől eltekintve idővel magasabb pozícióba helyeznek?

2018. jan. 17. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlen helyeznek magasabb pozícióba, ilyen nem szokott a szerződésben szerepelni.
2018. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Kapcsolati tőkével. Az én megfigyelésem szerint egy gyereket is úgy lehet előrenyomni. Lehet, hogy Apuka viszi a húst az iskolának és pénzeli az iskolát, s akkor a gyereke jobb jegyet kap. Középiskolában különösen megfigyelhető ez a jelenség. Én tanárnak tanultam, s több helyen a gyakorlatvezető megmondta, hogy megvan, egy osztályban hány ilyen-olyan osztályzatú gyerek lehet. Ha már ezt így ki merték jelenteni egy tanulónak, gondolhatod, hogy nagyjából az is megvan, kinek kell jelesnek lennie és kit buktathatnak meg.
2018. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Mi a szakmád? Azért mert ott dolgozol 5-6évet nem jelenti hogy automatikusan te leszel mondjuk a csoportvezető.
2018. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem-értem de én most egy Aldi raktárról beszélek,nem a középsuliról.
2018. jan. 17. 19:30
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Aldi raktárban kb. 0 esélye van hogy te bárhova is feljebb lépsz. Ez tipikus alja munka.
2018. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vegzettsegtol eltekintve? Kb soha. Max ha jo helyen vagy jo idoben es tudod kinek kell nyalni.
2018. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyekről nem igazán lehet előrelépni, pláne ha közben nem tanulsz semmit. Pl. csinálsz egy targonavezetőit, máris más raktárakban is tudsz majd dolgozni, magasabb fizetését, de ha csak vagy és vegetálsz, akkor nem fog előre haladni
2018. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Halózattechnikusnak tanulok,de elvileg 120-150 a fizetés ezzel a szakmával.
2018. jan. 17. 20:32
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

#2 bocs de te mi a fenéről beszélsz? Mégis miért ne lenne megszabva hány ilyen olyan osztályzatú diák lehet? Hiszen az osztályzat egy skála, aminek normális esetben haranggörbére kellene hasonlítania. Ha mindenki "példás", akkor senki sem az. Gondolom a sulit te sem fejezted be ekkora csőlátással, remélem nem gyerekeket oktatsz.


OP: A 120-150 az egy végzetlen ember kezdőfizetése. ENnél már csak feljebb kerülhetsz, bárhová mész el.

2018. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

9. De bizony befejeztem, csak nem abban dolgozom. Ha hiszed, ha nem, tényleg mondtak ilyet a tanárok, és valóban láttam arra példát, amit feljebb említettem. Lehet, hogy nem mindenütt így van, de arrafelé, ahol Én lakom, biztosan sok hasonló példa van.

Kicsit elkanyarodtál a témától, ahogy én is. :) De továbbra is fenntartom azt az állításomat, hogy kapcsolati és gazdasági tőkével sokkal könnyebb előrejutni, mint vasszorgalommal vagy szellemi tőkével.

2018. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!