Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen juttatásokra lehet...

Milyen juttatásokra lehet számítani, szülés előtti táppénz, illetve a szülést követő időszakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam sokmindent a neten , de sajnos nem vagyok tisztában vele mi hogyan van ! 2012-2017 .12.26.-ig egy cegnel dolgoztam , majd 2017.12.31.-tol valtottam .itt felmondtam es 8 nap megszakitassal masik helyen munkat vallaltam(a fennallo napok alatt logtam a levegoben elozo munkaltatom hibajabol)jul 27 ota masik cegnel dolgozom,minimalberre vagyok most bejelentve napi 8 oraban . Masik munkahelyemen szinten minimalberre voltam bejelentve napi 4-4 oraban.

Tudna valaki segiteni kb milyen juttatasra lehet szamitani ha babat vallalok? Koszonom!


2018. nov. 16. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát jól értem?

Munkaviszonyaid:

2012-2017.12.26

2018.01. ?? Pontosan mettől meddig?

2018.07.27-től dolgozol ismét.

Ezek alapján ha most eljönnél táppénzre kb 4 hónap táppénzre lennél jogosult. Összege minimál bér 50%.

Kérlek a július 27 előtti időszakot pontosítsd.

2018. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

2017.12.31-2018.07.18.-ig dolgoztam majd par nap kihagyasaval jul 27-en kezdtem meg munkam jelenlegi munkahelyemen!

Elmagyaraznad miert csak 4 honap illetne meg? Koszonom !

2018. nov. 16. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első gondolom azt hitte, több volt a megszakitás a 2 munkahely között. De mivel nincs 30 nap, igy folyamatosnak minősül, jogosult leszel táppénzre a terhesség teljes ideje alatt. A táppénz a br. atlagbér 60%-a, és szja-t vonnak belőle.
2018. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért kérdezrem vissza, mert csak annyit írtál, hogy 8 nap megszakítás és hogy a munkáltató hibájából lógtál a levegőben. Azt feltételeztem nem voltal bejelentve.

Mindig csak az a munkaviszony számít ahonnan elmész majd szülni, mármint juttatások tekintetében. Ha minimálbérre vagy bejelentve, a táppénz ennek a 60%-a lesz, a csed/gyed pedig 70%-a.

2018. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a vaalszokat :)
2018. nov. 18. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!