Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a táppénz, mit kaphatok...

Lejár a táppénz, mit kaphatok kismamaként, vagy hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,februárra vagyok kiírva.


Ma kaptam egy levelet, miszerint 2018.12.11-ig vagyok jogosult táppénzre,mely 07.hónaptól áll fenn.


Január 26-án kezdődött hivatalosan a munkaviszonyom..természetesen előtte 2 hónap csak napi bejelentés ugyanitt..

Viszont 2017-2016-os években is volt bejelentésem, tehát most végképp nemértem mi alapján számolnak, és melyik évet nézik, illetve ha ez valóban most megszűnik nekem,mitévő legyek...



2018. nov. 8. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit lehetsz táppénzen, amennyit a jelenlegi helyeden ledolgoztál. Tehát 2018.01.26. és 07. (nem tudom melyik nappal). Ez maximum 6 hónap, ha hónap végével jöttél el táppénzre. A napi bejelentés nem számít, és volt megszakítás a jogviszonyodban. Kismamaként semmi nem jár. Viszont így nem tudom,hogy egyáltalán mi lesz a biztosítási jogviszonyoddal, mert se táppénzen nem avgy, se nem dolgozol. Ennyire ehhez a részhez nem értek, de sürgősen menj be a munkáltatódhoz, mert nehogy emiatt eless a szülés utáni támogatásoktól. Meg azt sem áratanb tudni, hogy így is van e tb jogosultságod.
2018. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.hát ez elég sz.rul hangzik.


Így is megszívtam,mert csak 4 órás voltam papíron. De sajnos vele nemtudok sokat egyeztetni, mert elég csúnyán váltunk el,hogy babás lettem.. Neki ez felér egy "bűnnel"..

Esetleg könyvelő? A jogviszonyom fennáll még mindig, de nemtudom énsem követni, most mi lesz, aztsem tudom hova kellene forduljak.

2018. nov. 8. 18:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom van munkaügyes a munkahelyeden. Vele kellene erről beszélni. Ő tudja ilyen esetben mi a teendő.
2018. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem tudsz kezdeni.

Vagy visszamész dolgozni, vagy nem leszel biztosított és így elesel a csedtől, gyedtől is.

2018. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy ha nem vagy táppénzen és nem dolgozol, akkor szünetel a biztosításod vagyis megszakad arra az időre. Így nem lesz meg csedhez és a gyedhez szükséges 365 nap. Legalább is itt nem.

Azt írod 2017-ben is volt jogviszonyod, ezzel vajon meg lesz?

Menj be oda ahonnan a levelet kaptad és érdeklődj, mert nem jók a kilátások.

2018. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A munkahelyemen nincs munkaügyes. Ez egy drogéria, maszek tulajjal, 3 alkalmazottal.


A főnökasszonyom amint elmondtam,hogy babát várok,megszűntetett velem minden kapcsolatot. Ez volt az egy lehetőségem,hogy eljöttem táppénzre.


Csak azt nemértem,ha a munkaviszonyom fennáll azóta is, akkor a táppénzes jogosultság miért szűnhet meg,mikor az elmúlt években ugyanúgy volt munkahelyem.


De gyanítom az a másfél hónap tavalyi év végén lehet a ludas..amig csak napi bejelentővel voltam nála.

2018. nov. 8. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért,mert megszakadt a biztosítási jogviszonyod. A törvény pedig úgy szól, ha az megszakad, akkor csak annyi napig leszel táppénzre jogosult, amennyi napja bejelentve dolgozol azon a munkahelyen.
2018. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert a szabály az, hogy ha 30 napnál hosszabb megszakítás keletkezik valakinek a biztosítási jogviszonyában (a napi bejelentés nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt), akkor csak az utolsó munkaviszonyában eltöltött napok számítanak, csak annyit lehet táppénzen.


Esetleg mi van a szabiddal? Mennyit vettél ki idén?

2018. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Voltál az elmúlt években álláskeresési járadékon? Ha nem, akkor talán ahhoz még elég munkaviszonyod volt az évek alatt.
2018. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát ez remek. :(


A szabadságaimat is kilőtte.

21 napom volt, ebből ő 17-et önkényesen kiírt nekünk pár hónap alatt.. "Kötelező" jelleggel,de majd megkapjuk.


Hát kapni nem kaptunk pénzt,de letöltve sem lett a szabadság.


Emellett még kérte,hogy én fizessem az ő 1/3-át a táppénzbe, mert én megkárosítom azzal,hogy elmegyek szülni.


Így állunk. Ilyenek a mai munkáltatók..

2018. nov. 8. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!