Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett tényleg nem...

Gyes mellett tényleg nem kötelezhetnek túlórára?

Figyelt kérdés

December elejétől kezdek egy új munkahelyen. Kisfiam 2 éves múlt, gyes-t igényeltem utána, így dolgozom jelenleg is.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy ha a próbaidő lejárta után engem túlórára akarnak kötelezni(ami általában szombat) akkor kötelességem elvállalni azt? (Férjem levelező tagozaton jár egyetemre szombatonként..)



2018. nov. 21. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg a gyermek 3 éves koráig megtagadhatod. Viszont ha a cégnél ez bevett szokás, akkor nem leszel népszerű.Főleg ha előre szóltak, hogy náluk ez így megy.
2018. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem bevett szokásokon meg népszerűségen múlik, hanem a törvényen..
2018. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Az lehet, de azért így indítani egy új munkahelyen durva.
2018. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem fogok túlórázni. Ha úgy van bemegyek, de nem fogom minden szombatomat ott tölteni...

Én úgy olvastam, hogy tilos is túlóráznom törvényileg. Ez így van, vagy pedig csak simán nem kötelezhet rá, de magamtól bevállalhatom?

2018. nov. 22. 05:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tilos. Tehát akkor sem lehet, ha te mondjuk szeretnéd.
2018. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1,3: Nem megtagadhatja, hanem eleve nem túlórázhat! Anyuka a gyerek 3 éves koráig nem túlóráhat, sem éjszakai műszakban nem dolgozhat. Ez a törvény. Akkor sem, ha bevállalja. Nem vállalhatja be. Pontosan ezért, mert ezt a "nem kötelezést" nem lehet jogilag szabályozni. Elég ha rossz szemmel neznek rá, vagy megjegyzik, hogy nem lesz hosszú pályafutása ott, ha nem tud jönni szombatonként, és az anyuka, mivel kell a munkahely "önszántából" már baktat is befelé szombaton.

Szoval nem durva igy inditani, remélhetőleg a munkáltató tisztában van a törvényekkel, és ennek tudatában vette fel.

2018. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!